$
חדשות נדל"ן

מתחמי העבודה באמירויות ממתינים לישראלים

הסכם השלום עם איחוד האמירויות פותח הזדמנויות עסקיות וחללי העבודה בארץ ובאמירויות כבר נערכים לכך. רשת Brain Embassy הישראלית חתמה עם OneSpace הפועלת בדובאי על הסכם אירוח ללא תשלום ללקוחות שני המתחמים; זהו הסכם ראשון שנחתם בתחום חללי העבודה בין חברה ישראלית לחברה מדובאי וגם ב-wework מדווחים על ישראלים שכבר הגיעו לעבוד במתחמים באמירויות

דותן לוי 15:0109.11.20

הסכמי השלום עם מדינות ערב פתחו חלון הזדמנויות בתחומים רבים כולל בשוק העבודה, וחלק מהגופים המפעילים חללי עבודה משותפים כבר זיהו זאת. רשת מתחמי העבודה Brain Embassy, בבעלות חברת אדגר, חתמה לאחרונה על הסכם שיתוף פעולה ראשון עם רשת מתחמי העבודה OneSpace הממוקמת בדובאי. במסגרת ההסכם יוכלו חברי הרשתות לעשות שימוש במתחמי העבודה וחדרי הישיבות בהגיעם לפגישות עסקיות בארץ ובדובאי, וכן יזכו להנחות על לינה בעת הביקור וכך יקל על החברים מקצועית וכלכלית בעת ביקורם. בישראל חתמה Brain Embassy עם רשת בתי המלון קראון פלאזה על הנחות ייעודיות. בדובאי יתאפשר למבקרים ללון ברשת מלונות מריוט ופרימייר אין.

 

 

 

הרשת בדובאי המנוהלת על ידי מט הוויט הוקמה בשנת 2019 ומנהלת מעל 2,000 מ"ר הכוללים 56 משרדים ו-55 עמדות. בישראל בריין אמבסי ממוקמת בת"א ומשתרעת על כ-4,000 מ"ר המציעים תמהיל דומה של משרדים ועמדות בחלל פתוח.

 

מתחם עבודה של We Work מתחם עבודה של We Work

 

כאמור, מדובר בהסכם ראשון מסוג שבו יוזמת חברה ישראלית קשר עם חברה מדובאי. יחד עם זאת, האפשרות לעבוד בחללי עבודה באמירויות קיימת גם עבור רשתות הענק כמו ריג'ס (regus) המחזיקה ב-23 חללי עבודה בדובאי, ורשת ווי וורק (Wework) אשר גם לה מתחם עבודה בדובאי (ואחד נוסף באבו דאבי). לפי ווי וורק, מאז שנחתם הסכם השלום, היו לא מעט ישראלים שהגיעו למתחמי החברה באמיריות ובשבוע שעבר אירחו הרצאה של משקיע ישראלי יחד עם בכיר מ-KPMG.

 

היכולת של לקוחות מתחמי העבודה בכל העולם להתנייד ממדינה למדינה ולהמשיך לעבוד באותם התנאים שמאפשר להם המתחם המקומי היא אחת מההטבות שהפכו להיות מוצר בסיסי של המתחמים הללו, גם אם בפועל מרבית החברות מדווחות כי השימוש בהטבה זו אינו כה תכוף. עד כה הקפידו מתחמים מקומיים אשר אינם רשתות לפתוח את הסניפים הבאים שלהם בערים מרכזיות באירופה ובארה"ב או לחתום עם חללי עבודה מקבילים, אך כאמור הכניסה לאיחוד האמירויות פותחת אפשרויות חדשות והערכה היא שרשתות נוספות שבסיסן ישראלי ילכו לחתום על הסכמים כאלה בעתיד.

x