$
חדשות נדל"ן

למרות התפטרותו ליצמן ממשיך לקדם את תוכנית המענקים לרוכשי דירה בפריפריה

על פי הצעת החוק, שתועבר להערות משרדי הממשלה, רכישת דירה מיד שנייה בפריפריה תזכה את הרוכש במענק של 70 אלף שקל, אם מחיר הדירה נמוך מ-800 אלף שקל וזו דירתו הראשונה. עם זאת לא נראה כי החוק הזה יאושר בקרוב

אמיתי גזית 18:4702.11.20
שר הבינוי לשעבר יעקב ליצמן מחדש את מאמציו לקדם את תוכנית המענקים לרוכשי דירה בפריפריה. היום (ב') תועבר להערות משרדי הממשלה הצעת חוק שעל פיה רכישת דירה מיד שנייה בפריפריה תזכה את הרוכש במענק של 70 אלף שקל, אם מחיר הדירה נמוך מ-800 אלף שקל וזו דירתו הראשונה של הרוכש. המענקים האלה הם נדבך נוסף בתוכנית הדיור שגיבש ליצמן וכוללת גם הנחות על רכישת דירות שיבנו על מקרקעי ישראל באזורי הפריפריה ובשכונות שבהן מחירי הדירות נמוכים מכ-2.2 מיליון שקל.

 

 

 

 

שר הבינוי והשיכון לשעבר יעקב ליצמן שר הבינוי והשיכון לשעבר יעקב ליצמן

 

תוכנית המענקים לרכישת דירה בפריפריה עלולה ליצור אפקט הפוך, לגרום לעלייה בביקוש לדירות העונות לקריטריונים, ולעליית מחירי הדירות האלה כך שלמעשה בסופו של דבר חלק מהמענק יגולגל למוכרי הדירות. עם זאת לא נראה כי החוק הזה יאושר בקרוב. כדי שהחוק החדש יאושר הוא צריך לעבור את ועדת השרים לחקיקה שלא כונסה כבר שלושה חודשים בגלל התנגדותו של ח"כ דוד אמסלם המשמש ממלא מקום יו"ר הוועדה, וחרף ניסיונותיו של יו"ר הוועדה שר המשפטים אבי ניסנקורן לחדש את דיוני הוועדה.

 

אנשיו של ליצמן מקדמים את החוק, על אף שפורמלית בעקבות התפטרותו בספטמבר הוא אינו שר. בתואר שר הבינוי נושא יצחק כהן מש"ס, שלשכתו נמצאת בכלל במשרד האוצר אך הוא אינו מעורב בהחלטות שמתקבלות במשרד הבינוי. לעומת זאת יועציו של ליצמן ובהם יד ימינו מוטי בבצ'יק ממשיכים לנהל את המשרד ולכן הם אלה שמקדמים את החוק שמסדיר את תוכנית המענקים.

 

x