$
חדשות נדל"ן

בעקבות החיסון לקורונה: אסטרהזנקה מגדילה את שטח המשרדים בישראל

חברת התרופות הבריטית שנמצאת בימים אלה בשלבים מתקדמים של ניסויים בדרך לפיתוח חיסון לקורונה, תעביר את מטה ההנהלה מהוד השרון לקומפלקס O-TECH בכפר סבא; תשלם כ-1.5 מיליון שקל לשנה

דותן לוי 12:3227.10.20

חברת התרופות אסטרהזנקה (AstraZeneca), הנמנית על החברות שמפתחות בימים אלה חיסון לקורונה מרחיבה את משרדיה. לכלכליסט נודע כי החברה שכרה את הקומה ה-5 המשתרעת על שטח של 1,245 מ"ר בבניין B בקומפלקס O-TECH של חברת אושירה בעיר כפר סבא ועבור מטה ההנהלה שלה בישראל.

 

 

 

דמי השכירות שתשלם החברה עומדים על 56 שקל למ"ר לרמת מעטפת ובנוסף תשלם החברה כ-16 שקל למ"ר עבור דמי ניהול וכן תעביר תשלום נוסף עבור 50 מקומות חניה שנכללים בעסקה.

 

 

קומפלקס המשרדים O-TECH בכפר סבא קומפלקס המשרדים O-TECH בכפר סבא

 

על פי הערכה התשלום השנתי כולל דמי הניהול והחניות צפוי להגיע לכ-1.5 מיליון שקל והסכם השכירות הוא ל-10 שנים. כיום שוכרת אסטרהזנקה שטח של 740 מ"ר במבנה משרדים ברחוב החרש 6 בהוד השרון הסמוכה.

 

 צילום: רויטרס

 

אסטרהזנקה היא חברת התרופות הגדולה בבריטניה המפתחת כעת במקביל לעשרות חברות נוספות חיסון לקורונה. החברה שמשתפת פעולה עם אוניברסיטת אוקספורד לטובת פיתוח החיסון עדכנה אתמול כי התגובות השליליות לחיסון נמצאו נמוכות הן בקרב צעירים והן בקרב מבוגרים. והערכה היא כי החברה תצליח להשלים את פיתוח החיסון עד לסוף השנה. החיסון של אסטרהזנקה נחשב לאחד המועמדים המובילים להשגת אישור מהרגולטורים. לפי מספר ימים דווח בוול סטריט ג'ורנל, כיקיבלה את אישור ה-FDA להמשיך בשלב 3 של הניסוי .

 

אביב כהן מנכ"ל חברת אושירה שמקימה בימים אלו את קומפלקס O-TECH: "זאת גאווה גדולה שהחברה התרופות הגדולה באנגליה והחברה המובילה בתחום פיתוח החיסון לנגיף הקורונה מצטרפת לקומפלקס O-TECH."

x