$
חדשות נדל"ן

בלעדי לכלכליסט

משפחת דיין רוכשת את מלון גילגל בת"א בכ־64 מיליון שקל

הצעת המשפחה זכתה בהתמודדות מול חמישה רוכשים אחרים על המלון ברחוב נס ציונה, שבבעלות בני הזוג אלישבע ויעקב דמקני. מחיר המלון נחשב לנמוך בתקופה הנוכחית, ובימים שבשגרה היה ניתן למכור אותו ב-70 מיליון שקל

דותן לוי ואורנה יפת 08:0420.10.20

משפחת דיין, המחזיקה במלונות אפריקה־ישראל, נמצאת בימים אלה בהליך מתקדם לרכישת מלון גילגל ברחוב נס ציונה 7 בתל אביב, שבבעלות בני הזוג אלישבע ויעקב דמקני, תמורת כ־64 מיליון שקל, כך נודע ל"כלכליסט".

 

 

לדברי גורם בענף, למרות התקופה הקשה לתחום המלונאות, התמודדו על רכישת המלון חמישה רוכשים פוטנציאליים. עוד הוסיף כי מחיר המלון נחשב לנמוך, ובימים שבשגרה ניתן היה למכור אותו בכ־70 מיליון שקל. לדברי גורמים שבחנו את האפשרות לרכוש את המלון המחיר שהוא גבה ללילה לפני המשבר היה נמוך ממחיר השוק. 

מלון גילגל. כולל 2,000 מ”ר מלון גילגל. כולל 2,000 מ”ר צילום: טל שחר

 

מלון גילגל ממוקם בסמוך לרחוב הירקון, לחוף הים ולטיילת, ועיקר המבקרים בו הם תיירים מחו"ל. המלון הוקם בשנת 2008 על ידי בני הזוג דמקני, יהודים משיחיים. המלון, ברמת 3 כוכבים, כולל כ־50 חדרים המשתרעים על כ־2,000 מ"ר.

 

משפחת דיין היא שחקנית חדשה יחסית בתחום המלונאות. ב־2017 השלימה המשפחה את רכישת רשת מלונות אפריקה ישראל, ומאז היא נמצאת במסע רכישות של מלונות בארץ ובחו"ל. לפני כשנה רכשה את מלון Port TLV בכניסה לנמל תל אביב תמורת כ־60 מיליון שקל מהאחים חג'ג', וכן דווח על כמה רכישות נוספות, ובהן בית המכס הדרומי ב־45 מיליון שקל ומלון הבוטיק אינדיגו ברמת גן ב־115 מיליון שקל.

 

בני הזוג דמקני ומשפחת דיין סירבו להגיב.

x