$
חדשות נדל"ן

בלעדי לכלכליסט

קבוצת האלומיניום קסטן, שנקלע לקשיים, תימכר לקבוצת הנדל"ן תצפית ב-9.7 מיליון שקל

קבוצת קסטן פעלה 30 שנה ונקלעה לחובות של כ-54 מיליון שקל. קבוצת תצפית, שבשליטת זאב ג'וזף, עוסקת בין השאר בבנייה למגורים, התחדשות עירונית ומרכזים לוגיסטיים

נווית זומר 15:1221.09.20

קבוצת קסטן, המבצעת עבודות אלומיניום בבנייני מגורים, שנקלעה לקשיים, תימכר לקבוצת הנדל"ן תצפית ב-9.7 מיליון שקל.  תצפית מתחייבת להעסיק 15 עובדים מתוך 22 העובדים למשך 12 חודשים, וכן התחייבה לשקול בחיוב העסקת עובדים נוספים.

 

קבוצת תצפית, שבשליטת זאב ג'וזף, הוקמה בשנת 2015 ומתמחה ביזמות ובנייה, לרבות בנייה למגורים, התחדשות עירונית ומרכזים לוגיסטיים בכל רחבי הארץ.

 

כפי שנחשף בכלכליסט בפברואר האחרון, בית המשפט הוציא צו הקפאת הליכים לקסטן, בבעלות האחים יהודה ונסים קסטן מעפולה שפעלה 30 שנה. בשנתיים האחרונות הציגה עלייה משמעותית בפעילותה בעקבות כניסה לפרויקטים מסחריים מורכבים. אלא שההתרחבות שיתה בעוכריה, משום שחייבה אותה ברכישת ציוד יקר והביאה אותה למחנק אשראי עד חדלות פירעון. היקף חובות החברה עמדו אז על כ-54 מליון שקל.

 

נאמני קסטן, רו"ח חוסאם בשארה ממשרד רו"ח יעקב זיצר ושות' ועו"ד יניב אזרן שותף במשרד ב. לוינבוק ושות' הסבירו את הצורף בבקשה הדחופה לאישור מכירת נכסיה ופעילותה של קסטן, בין היתר, לאור ההחרפה במשבר הקורונה.

 

 

מפעל אלומניום (אילוסטרציה בלבד) מפעל אלומניום (אילוסטרציה בלבד) צילום: חיים הורנשטיין

 

הנאמנים הפעילו את שלוש החברות מקבוצת קסטן במשך תקופה של כשבעה חודשים ללא קבלת מימון בנקאי והצליחו לצבור הזמנות של 91 פרויקטים שונים בהיקף כספי כולל של כ-16 מיליון שקל.

 

הנכסים הנמכרים של קסטן כוללים: נכס מסחרי באזור התעשייה בעפולה עילית בשטח בנוי של כ-2,600 מ"ר שצמודה לו חצר בשטח של כ-1.7 דונם. הנכס נמכר בכ-8 מיליון שקל. מסגרייה שממוקמת בסמוך לנכס המסחרי, שתצפית הציעה עבורו 225 אלף שקל; ופעילות ונכסי קסטן תריסים וקיו.אס.אי (הכוללת בעיקר צבר הזמנות) בסך כולל של כ- 1.32 מיליון שקל.

 

בדו"ח ובבקשה שהנאמנים הגישו היום לביהמ"ש, פורטו עיקרי פעולותיהם בתקופה שבה הם הפעילו את החברות, בעיקר באמצעות חידוש ההתקשרויות/הזמנות עבודה עם לקוחות קיימים, לאחר שהתקשרויות אלו תומחרו מחדש על ידם, תוך הותרת שולי רווח ראויים. הנאמנים מציינים, בכל הקשור לנכסי המקרקעין, כי ההצעות שהתקבלו מתיישבות עם שוויים, כפי שנקבעו בשומות שנעשו, כשלגבי מכר הפעילות ציינו, בין היתר, כי יש לקחת בחשבון את נתוני הפתיחה הקשים עמם הם נאלצו להתמודד לאורך כל תקופת ההפעלה הזמנית.

 

x