שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

המיליארדר ואלרי קוגן מציע את הפנטהאוז שלו על הטיילת בת"א ב-65 מיליון דולר

הדירה ממוקמת בקומה ה-23 במגדל הדירות Sea 1 שליד מלון רויאל ביץ' בתל אביב. היא משתרעת על שתי קומות וכוללת שטח של 1,200 מ"ר, חיפוי קירות "כמו בקרמלין" ונוף נדיר. צפו בתמונות

אמיתי גזית 20:5820.09.20

כמה שווה פנטהאוז על טיילת הרברט סמואל בתל אביב? דירה של המיליארדר ואלרי קוגן בקומה ה-23 במגדל הדירות Sea 1 שלצד מלון רויאל ביץ' בתל אביב מוצעת כיום למכירה ב-65 מיליון דולר, שהם כ-220 מיליון שקל. מודעה ובה פרטי הדירה ותג המחיר הגבוה הועלתה לאחרונה לאתר דירות היוקרה mansion global.

 

על פי האתר, הדירה משתרעת על שתי קומות ששטחן המשותף הוא 1,200 מטר (כולל מרפסות), כך שהמחיר שקוגן דורש הוא כ-180 אלף שקל למ"ר. מהקומה העליונה נשקף נוף של 360 מעלות. בדירה גם 3 מרפסות המשקיפות מערבה, דרומה, וצפונה. היא כוללת 4 חדרים, כל אחד מהם מצויד כסוויטה נפרדת. מלבד הנוף המרהיב, הדירה יוצאת דופן בריהוט וחיפוי הקירות שנראה כמו נלקח מתוך הקרמלין, ורצפה העשויה שיש אוניקס.

 

קוגן רכש את הדירה ב-2009 בתמורה ל-110 מיליון שקל - עסקה שבאותה עת הפכה את הדירה ליקרה בארץ. שנה קודם לכן רכש 11 דונם בקיסריה עליהן ניצבו קודם לכן 5 בתים. קוגן הרס אותן ובנה בשטח אחוזה מהמפוארות בארץ ששטחה הבנוי הוא 5,000 מ"ר. 

דירתו של קוגן. כמו בקרמלין דירתו של קוגן. כמו בקרמלין צילום: Sotheby’s Realty

 

   צילום: Sotheby’s Realty

 

     צילום: Sotheby’s Realty
 

   צילום: Sotheby’s Realty

 

באתר mansion פורסמה בפברואר ידיעה על דירה אחרת שמשפחת קוגן מעמידה למכירה. דירת פאר המשקיפה לסנטרל פארק במגדל פלאזה בשדרה החמישית בני יורק ותג המחיר שלה הוא 45 מיליון דולר.

ב-2014 קוגן דורג במקום ה-687 ברשימת המיליארדרים של פרובס. באותה עת הונו המוערך היה 2.5 מיליארד דולר. הוא מבעלי נמל התעופה דומדדוב Domodedovo במוסקבה. נמל השני בגודלו ברוסיה, ובו עוברים כ-30 מילון נוסעים בשנה.

 

את מגדל sea1 והמגדל שבו פועל מלון הרויאל ביץ' בנו יחד חברות אלקטרה נדל"ן ואורנים. ב-2013 אלקטרה מכרה את חלקה (50%) במלון ו-2 דירות במגדל למשפחת אמויאל בתמורה ל-209 מיליון שקל. לבעלות הנכס הסכם ארוך טווח עם ישרוטל שמשלמת כ-15 מיליון שקל בשנה ומפעילה את המלון.

 

יצוין כי אין מחיר שוק לנכסים מסוג זה משום שהם ייחודיים, ואי אפשר להשוות אותם לעסקאות אחרות. תג המחיר שהציב הקונה משקף את השאיפה שלו, אך לא את ערכו בשוק. ערכו האמיתי של הנכס ייקבע רק לאחר שיימצא קונה.

  

x