$
חדשות נדל"ן

המגרש הצפוני והאחרון במתחם סומייל בת"א מוצע למכירה

שוויו של השטח בפינת הרחובות אבן גבירול וז'בוטינסקי, עליו פועלת משתלה, מוערך ב־154 מיליון שקל; המגרש, בגודל 3.8 דונם, מיועד להקמת פרויקט מגורים, מסחר ומבני ציבור

שלומית צור 07:5516.09.20

נמשך פיתוח מתחם סומייל בלב תל אביב: המגרש הצפוני במתחם, בפינת הרחובות אבן גבירול וז'בוטינסקי, מוצע כעת למכירה במסגרת הליך פירוק שיתוף בין הבעלים. המגרש, בגודל 3.8 דונם, מיועד להקמת פרויקט מגורים, מסחר ומבני ציבור. כמו כן, על המגרש מצויים כמה מבנים המיועדים לפינוי והריסה, חלקם נטושים, בהם משתלה ותיקה ופעילה, שצפויה להתפנות במסגרת פסק דין לפינויה שנתן בית משפט השלום ב־2012. את מכירת המגרש צפויים לפרסם בקרוב כונסי הנכסים עוה"ד בועז ושי רוה ממשרד בועז רוה שמונו לכונסי נכסים למגרש מטעם בית משפט השלום בבת ים.

 

 

השטח במתחם סומייל. אפשרות לבניית בניין של 75 דירות השטח במתחם סומייל. אפשרות לבניית בניין של 75 דירות צילום: עמית שעל

 

על פי חוות דעת של שמאי המקרקעין בצלאל קציר מחודש אפריל האחרון, שווי המגרש מוערך ב־170 מיליון שקל, ובהפחתה של 11% בגלל עיכובים במימוש הבנייה, שוויו מוערך ב־154 מיליון שקל. על המגרש תוכנית מאושרת להקמת בניין בן 38 דירות ושטחי מסחר, אלא שלפי תוכנית המתאר תא/5000 ומיקומו של המגרש בסמיכות למערכת הסעת המונים והרכבת הקלה שתעבור בעתיד ברחוב אבן גבירול, קיים פוטנציאל להגדיל את זכויות הבנייה ב־37 דירות במגדל שיכלול בסך הכל 75 דירות בשטח עילי כולל של 15.5 אלף מ"ר הכולל שטחי מסחר, חניות ושטחים ציבוריים. התוכנית כוללת התחייבות לפינוי המחזיקים במגרש, ובניית מבני הציבור.

 

בינואר האחרון נמכר מגרש סמוך, גם הוא במסגרת הליך פירוק שיתוף לחברת אפריקה ישראל בשליטת יעקב לוקסנבורג, תמורת מחיר שיא של 425 מיליון שקל. על מגרש זה זכויות בנייה להקמת מגדל של 40 קומות ו־174 דירות. מגרש זה הוערך על ידי קציר ב־380 מיליון שקל. הצעתה של אפריקה ישראל גברה על הצעתה של קבוצת חג'ג' אשר מקימה גם היא מגדל מגורים במתחם סומייל. מגרש נוסף במתחם סומייל מצוי בבעלותה של עיריית תל אביב שצפויה להקים במתחם בניין עירייה נוסף שישרת אותה.

x