$
חדשות נדל

בלעדי לכלכליסט

אלעד תשובה מכר את דירתו במגדל פארק בבלי בתמורה ל-7.5 מיליון שקל

במגדל מתגוררים אביו יצחק תשובה ורעייתו וכן 2 בנותיו וחתניו; העסקה משקפת עלות של 49.3 אלף שקל למ"ר

דותן לוי 18:5102.09.20

אלעד תשובה בנו של יצחק תשובה מכר את דירתו במגדל פארק בבלי בתמורה ל-7.5 מיליון שקל, כך נודע ל"כלכליסט". מדובר בדירה הממוקמת בקומה ה-41 של המגדל (מתוך 44 קומות), הדירה פונה לכיוון צפון מערב ונהנית מנוף פתוח לים, היא בת 3.5 חדרים ומשתרעת של שטח של 153 מ"ר וכוללת גם מרפסת בשטח 16 מ"ר.

 

 

בעבר הוצעה אותה דירה למכירה בתמורה לכ-11 מיליון שקל, אך גם מחיר המכירה הנוכחי משקף עלות גבוהה של 49.3 אלף שקל למ"ר ומעמיד את העסקה ברף העליון של המחירים במגדל.

 

הדירה שנמכרה רשומה על שמו של תשובה הבן, אך הוא מעולם לא התגורר בה ובחר להתגורר במגדל הגימנסיה. הרוכשים הם בני זוג שלהם שני ילדים ומבדיקת "כלכליסט" עולה כי את העסקה בוצעה באמצעות יוסף סיונוב בעל חברת הומלנד בית ממכר נכסים.

פרויקט פארק בבלי פרויקט פארק בבלי צילום: דנה קופל

 

מגדל פארק בבלי אוכלס לפני כשנתיים ועדיין נותרו בו למכירה כ-28 דירות חדשות. לפי נתוני רשות המסים שהתפרסמו באתר מדלן מאז תחילת 2020 נמכרו במגדל 10 דירות, אך הערכה היא כי מרביתן נמכרו ישירות מהחברה ולא מרוכשים פרטיים. המחיר הנמוך ביותר לדירה עמד על 4.7 מיליון שקל והמחיר הגובה ביותר ששולם בשנה זו הוא עבור דירה עמד על 9.5 מיליון שקל, עבור דירה בקומה ה-27 המשתרעת על שטח של 191 מ"ר. במונחים של מחיר למ"ר המחיר הנמוך ביותר במגדל הוא של כ-35 אלף שקל למ"ר והעסקה של תשובה יחד עם עסקה נוספת מציגות מחיר של 49 אלף שקל למ"ר שהוא הגבוה ביותר במגדל.

 

מגדל פארק בבלי שבו נמכרה הדירה מתנשא לגובה של 44 קומות וכולל 158 דירות, לצד המגדל נבנה כעת מגדל נוסף על ידי תשובה האבא וצפוי להתאכלס בקיץ 2023. קרקעות לשני מגדלים נוספים בני 45 קומות ו-194 קומות כל אחד אשר תוכננו כחלק מהפרויקט של תשובה בבבלי נמכרו על ידו לאחרונה לחברות י.ח.דמרי וחג'ג' בתמורה ל-380 מיליון שקל, ובמקביל נמכרה חברת אלעד מגורים לקרן JTLV2 לפי שווי של 280 מיליון שקל.

 

מגדל פארק בבלי התפרסם לאחרונה בשל סכסוך בין רוכשי הדירות לבין היזמים יצחק תשובה ובתו – גל נאור, שיזמה את הקמת המגדל. במרכז הסכסוך טענות של הדיירים על נזילות חמורות מקירות המסך העוטפים את המגדל מכל צדדיו. במגדל עצמו מתגוררים בני משפחתו של אלעד ובהם האבא יצחק תשובה המתגורר עם רעייתו חיה בדופלקס בקומה ה־38, וגם בנותיו של תשובה כרמית אלרואי וגל נאור מתגוררות במגדל יחד עם בני זוגן.

 

יצחק תשובה ואשתו חיה ובנו אלעד תשובה יצחק תשובה ואשתו חיה ובנו אלעד תשובה צילום: שאול גולן

 

דמויות ידועות נוספות המתגוררות במגדל הם יו"ר מגדל ניר גלעד, מייסד בית ההשקעות מיטב-דש צבי סטפק, מנכ"ל מיקרוסופט ישראל לשעבר אסף רפופורט, מנכ"ל מבני תעשייה דודו זבידה ולצידם כוכבים כגון ליאור סושרד ואגם רודברג.

 

x