$
חדשות נדל"ן

בעלי מגרש החניה במתחם מוגרבי לא ישלמו דמי השבחה

מדובר מגרש חניה המשתרע על 2,156 מ”ר, אשר מוחזק על ידי חברת קולנוע מוגרבי. ועדת הערר קבעה שבעלי המגרש לא ישלמו היטל השבחה - בניגוד לדרישת הוועדה המקומית

דותן לוי 07:1426.08.20

בעלי המגרש של קולנוע מוגרבי לא ישלמו היטל השבחה לעיריית תל אביב, כך קבעה ועדת הערר לפיצויים והיטלי השבחה במחוז ת"א, בהמשך לקביעה דומה של השמאית המכרעת גבע בלטר, שקבעה שלא חלה השבחה, ועליה ערערה העירייה.

 

במקום פועל מגרש חניה המשתרע על 2,156 מ”ר, אשר מוחזק על ידי חברת קולנוע מוגרבי. בעבר פעל שם קולנוע מוגרבי, ומ־1992 השטח משמש כמגרש חניה בצומת הרחובות אלנבי ובן יהודה.

 

מגרש מוגרבי מגרש מוגרבי צילום: עמית שעל

 

החניון פועל בהיתר של שימוש חורג (שימוש ביניים), שמתחדש כל מספר שנים. הוועדה המקומית אישרה ב־2014 את הבקשה לפעילות החניון לחמש שנים, עד 2019, אלא שהפעם היא גם דרשה היטל השבחה של חצי מיליון שקל ל־14 חודשים (כ־2.5 מיליון שקל בחישוב לחמש שנים) בטענה כי תוכנית הבנייה שאושרה למקום בשנות ה־90 לא יצאה לפועל. התוכנית היתה מבנה מסחרי בן חמש קומות, הכולל שחזור ברוח החזית של בית הקולנוע. לטענת הוועדה, על השימוש החורג הזה, שיצר הכנסה חודשית לבעלים, יש לשלם היטל.

 

מנגד, טענה בעלת השטח, באמצעות משרד השמאות קמיל־טרשנסקי־רפאל כי השימוש החורג שאושר מ־1992 תואם את ייעוד הקרקע מתחילת דרכו של הנכס כמקום מסחרי. דני טרשנסקי: "ביטול דרישת ההשבחה הוא גם מסר לבעלי נכסים בדגש על חניונים הפועלים תחת שימוש חורג, שלא לקבל כל דרישת

x