$
חדשות נדל"ן

בלעדי לכלכליסט

ישראכרט מתכננת רילוקיישן: תעביר את משרדיה מת"א למתחם BBC בבני ברק

חברת כרטיסי האשראי, שפעילותה מפוזרת בכמה בנייני משרדים, מבקשת לאחד את פעילותה במקום אחד, והוא יהיה מגדל המשרדים Studio Tower של כלל ותדהר; הוא הועדף על בניין המשרדים שמוקם ברחוב מצדה למען הפניקס

צלי גרינברג 17:2925.08.20

חברת כרטיסי האשראי ישראכרט מתעתדת לעזוב את משרדיה בתל אביב, שרובם ממוקמים בבית ישראכרט שברחוב המסגר בעיר, ולעבור החל מאמצע שנת 2021 למגדל המשרדים Studio Tower של כלל ותדהר במתחם העסקים BBC שבבני ברק. כך נודע לכלכליסט.

 

 

 

המהלך מתוכנן במסגרת כוונתה של ישראכרט להרחיב את פעילותה ולאחד את כלל הפעילות, שמפוזרת כיום בין כמה בנייני משרדים, תחת קורת גג אחת.

 

ישראכרט בחנה שתי חלופות מעבר. האחת לבניין המשרדים המוקם ברחוב מצדה שבאותו מתחם על ידי חברת הביטוח והגמל הפניקס־אקסלנס, המחזיקה ב־7.2% ממניות ישראכרט, והחלופה השנייה שהועדפה לבסוף היא Studio Tower שמוחזק (50%) על ידי כלל ביטוח, המחזיקה ב־7.12% ממניות ישראכרט. כלל רכשה את זכויותיה בבניין מחברת הבנייה תדהר, שותפתה (50%) לבניין, בינואר 2019 תמורת 120 מיליון שקל. לכלכליסט נודע כי בכוונתה של ישראכרט לשכור כ־20 אלף מ"ר במגדל העסקים בן 16 הקומות לתקופה של עשר שנים עם אופציה לעוד עשר.

 

הדמיית מתחם BBC בני ברק הדמיית מתחם BBC בני ברק

 

הקמת בניין המשרדים ברחוב מצדה מהווה עבור הפניקס את עסקת הנדל"ן הראשונה שהיא מבצעת כיזם יחיד, והיא נעזרת בחברת סולפרין בנייה לניהול פרויקט ההקמה. עבור כלל ביטוח ותדהר, מגדל העסקים Studio Tower מהווה שותפות שנייה, לאחר שכבר ב־2012 רכשה חברת הביטוח מתדהר 20 קומות משרדים במגדל השחר שבגבעתיים.

 

מחירי השכירות במתחם העסקים BBC שבבני ברק, למשרדים הנבנים שלא באמצעות קבוצות רכישה, נעים סביב 50 שקל למ"ר, ללא הנחות הניתנות בהתאם לאיכות השוכר, תקופת השכירות ומצב המשק, המשקפים עסקת שכירות עם הכנסה שנתית של 12 מיליון שקל.

 

עם זאת, גורמים בשוק מניחים כי בשל משך תקופת השכירות המבוקשת, גודל הגוף השוכר והשטח המושכר, מחירי העסקה עם ישראכרט צפויים לעמוד על 45-40 שקל למ"ר, המבטאים עסקת שכירות של 10.8-9.6 מיליון שקל בשנה.

 

ישראכרט, שנסחרת בתל אביב לפי שווי של 1.8 מיליארד שקל, הונפקה במהלך אפריל 2019, עת בנק הפועלים עדיין היה מבעלי מניותיה. מאז מנייתה צנחה ב־30.69%, כאשר מתחילת השנה היא איבדה 25.64% משווייה.

x