$
חדשות נדל"ן

בקשה לייצוגית: כפר המכביה הפסיק לשלם דמי שכירות לבעלי הסוויטות

בשנת 2005 מכר המלון סוויטות ליהודים וישראלים המתגוררים בחו"ל, והבטיח להשכיר אותן עבורם ולהעביר להם את דמי השכירות; לאחרונה, ובשל תקופת הקורונה, הודיע כפר המכביה לרוכשים כי לא יוכל לשלם להם עבור דמי השכירות של 2019

דותן לוי 15:1317.08.20

כפר המכביה הודיע לבעלי סוויטות שנמכרו על ידי המלון ומנוהלות על ידו, כי לא יוכל לשלם להם את חלקם בדמי השכירות אשר התקבלו במהלך שנת 2019 - וזאת בגלל תקופת הקורונה.

 

מלון כפר המכביה מלון כפר המכביה צילום: גלעד קוולרצ'יק

 

בבקשה לתביעה ייצוגית אשר הוגשה לבית המשפט המחוזי בתל אביב על ידי עוה"ד ניר סמוגורה ויוסי זרבי טוענים בני זוג יהודים אמריקאים, כי בחודש מאי השנה קיבלו יחד עם יתר בעלי הסוויטות במתחם מכתב ממנכ"ל כפר המכביה, לפיו בשל הנזקים שנגרמו לכפר המכביה שהיה סגור באותה העת לא ישולם לבעלי הסוויטות התשלום המגיע להם עבור השכרת הסוויטות במהלך שנת 2019, וכי התשלום יתעכב למועד לא ידוע.

 

כפר המכביה משתרע על שטח בן 80 דונם בחלקה הדרום מזרחי של העיר רמת גן, והוא כולל מלון וחדרי סוויטות, מועדון ספורט, מרכז כנסים ומוזיאון של תנועת מכבי. בשנת 2005 החל הכפר לשווק פרויקט שנקרא "בית שני בישראל" לרכישת 124 סוויטות במלון חדש, המיועד בעיקר לישראלים וליהודים המתגוררים בחו"ל. במסגרת ההסכם מול הרוכשים הם יכולים להגיע לסוויטה בעת ביקורם בארץ, וביתר הזמן היא תושכר על ידי חברת ניהול.

 

בני הזוג אשר הגישו את התביעה רכשו את הסוויטה שברשותם בשנת 2005 ומאז נהגו לשהות בה בעת ביקוריהם בישראל. מידי שנה הם קיבלו דיווח מחברת הניהול על היקף השכרת הנכס ודמי השכירות המגיעים להם. לטענתם, ההודעה של כפר המכביה היא אקט חד צדדי שמפר את ההסכם בין הרוכשים לכפר. לפי התובעים, אין קשר בין תקופת הקורונה אשר החלה בשנת 2020 לבין התשלום המגיע להם על שנת 2019. לטענתם הסכום המגיע להם עבור 2019 עומד על כ-24 אלף שקל, כאשר עבור כלל יחידות הדיור מדובר על סכום של כ-3 מיליון שקל.

 

מכפר המכביה נמסר בתגובה: "כפר המכביה קיבל את כתב התביעה ויגיב משפטית. יחד עם זאת, דוחה את התביעה מכל יסוד בגין תשלומים בתקופת הקורונה".
x