שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

ברשות המקרקעין הסבירו שמנהל המחוז עסוק - השופטת זימנה את המנכ"ל

הפרקליטות שמייצגת את רמ"י בהליך משפטי, טענה במסמך כי מנהל המחוז לא בקיא בפרטים ועסוק מכדי להגיע למשפט. השופטת בתגובה: "בטוחתני שעד מועד הדיון יתעדכן המנכ"ל במידע הנדרש"; מסתמן שההחלטה נועדה להציב בפני הרשות גבולות בהתנהלותה בביהמ"ש

דותן לוי 17:2410.08.20

שופטת בית המשפט המחוזי מרכז, ריקי שמולביץ קבעה לזמן את מנכ"ל רשות מקרקעי ישראל עדיאל שמרון לדיון בבית המשפט בתביעה שמתנהלת בין רמ"י לבין מושב במרכז הארץ.

 

 

ההחלטה מסתמנת כמהלך שנועד להציב בפני הרשות גבולות בהתנהלותה מול בית המשפט, זאת היות והיא התקבלה בהמשך למסמך בן שני עמודים שבו נימקו בפרקליטות מחוז מרכז מדוע אין צורך בזימון מנהל המחוז וניתן להסתפק בשתי עובדות זוטרות יותר אשר מטפלות בנושא זה באופן שוטף.

 

עדיאל שמרון מנהל רשות מקרקעי ישראל עדיאל שמרון מנהל רשות מקרקעי ישראל צילום: אוראל כהן

 

 

בין הנימוקים שעלו על ידי רמ"י נטען, כי הן אלה שבקיאות בנושא ההרחבות במגזר הכפרי, וכי "אין עילה משפטית או הצדקה אחרת לזימונו של מנהל המחוז, שלא מסר תצהיר במסגרת ההליך ואינו בקיא בפרטיו".

 

עוד נכתב, כי מנהל המחוז הוא "גורם בכיר מאד ברמ"י" ועל כן הוא עסוק, אינו בקיא בפרטים של כל הליך משפטי וסומך ידיו על העובדות שתחתיו. עוד נכתב, "זימונו של מנהל המחוז לדיון משמעה השקעת משאבים רבים מצדו ומצד גורמים נוספים במדינה ללימוד ההליך שבכותרת, אשר וודאי תבוא על חשבון טיפול בתחומי עיסוק חשובים אחרים ותוך פגיעה אפשרית בעבודה השוטפת של המחוז".

 

עו"ד אורן אבלה עו"ד אורן אבלה

בהחלטתה כותבת השופטת שמולביץ, כי "לנוכח הבקשה לפטור את מנהל המחוז מהתייצבות בשל היותו עסוק ובשל כך שאינו בקיא בפרטי התיק, מורה על זימון מנכ"ל רמ"י חלף זימון מנהל המחוז. בטוחתני שעד מועד הדיון שנקבע...יתעדכן המנכ"ל במידע הנדרש".  

 

מדובר בתיק שעוסק בתביעה להקצאת קרקע במושב. לדברי עורך דין אורן אבלה המייצג את בעל משק במושב, הוגשה המרצת פתיחה נגד רמ"י כדי שזו תאשר להקצות שני מגרשים. לדבריו: "כבר מצאו פתרון שגם השופטת אמרה שהוא נכון לכולם וגם נכון ציבורית, אבל ברמ"י הם לא מוכנים לדון בפיתרון. הצעתי להזמין את מנהל המחוז כדי שיסבירו לו את הפיתרון המוצע בתיק, השופטת קיבלה את עמדתי ובית המשפט החליט להביא את מנהל המחוז בניגוד לעמדת רמ"י ואף אפשר להם בחירה מבין 3 מועדים. 3 ימים לאחר הדיון וההחלטה הגישה המדינה בקשה נוספת לפטור את מנהל המחוז מהתייצבות, וכאמור בהמשך לכך התקבלה החלטת השופטת.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

x