$
חדשות נדל

בלעדי לכלכליסט

סופרין ווייס חתמו על אופציה לרכישת קרקע למשרדים עם בעלי אושר עד

למרות חוסר הוודאות האופף את שוק המשרדים, שתי הקבוצות יירכשו קרקע בצומת סביון שנמצאת בבעלות הרשת. בכוונת הקבוצות לארגן קבוצת רכישה לשטחי המשרדים, כאשר אושר עד יחזיקו בשטחי המסחר ויקימו סופר בשטח של 8,000 מ"ר; על הקרקע והפיתוח ישלמו שתי הקבוצות כ-100 מיליון שקל

דותן לוי 19:3215.07.20

למרות הזעזועים שחווה בתקופה האחרונה שוק המשרדים, קבוצת סופרין וקבוצת וייס חתמו על אופציה לרכישת מגרש בן 17.4 דונם בצומת סביון על שטחה המוניציפלי של קריית אונו. מדובר בשיתוף פעולה בין שתי הקבוצות לבין רשת הקמעונאות אושר עד, שבבעלות אברהם משה מרגלית, אריה בוים ויהודה לניאדו. אושר עד רכשה את המגרש לפני שנתיים במכרז של רשות מקרקעי ישראל, והיא מתכננת להקים עליו סופרמרקט בשטח של כ-8,000 מ"ר.

צחי סופרין צחי סופרין צילום: אסף פינצ'וק

 

האופציה של סופרין ווייס היא לרכישת זכויות הבנייה להקמת המשרדים בשטח של 38 אלף מ"ר, והיא ניתנה להם לתקופה של 18 חודשים. עלות הקרקע והפיתוח שישלמו וייס וסופרין במידה ויממשו את האופציה תעמוד על כ-100 מיליון שקל, ועלות הקמת הפרויקט מוערכת ב-400 מיליון שקל.

 

סופרין ווייס יזמו בשנים האחרונות עשרות קבוצות רכישה למשרדים, אך גם לשימושים אחרים. בתוך כך, שתי הקבוצות אינן שוללות גם מודלים אחרים לביצוע הפרויקט במתכונת של יזמות למכירה או להשכרה, או במודל שמשלב בניהם.

 

למגרש יש תב"ע מאושרת להקמת מתחם של מסחר ותעסוקה, והוא ממוקם ברובע התעסוקה החדש של קריית אונו - "my ono" - המשתרע על כ-150 דונם בצומת סביון. לפי התוכניות יוקמו שני בניינים משרדים בני 12 קומות מעל קומת מסחר, בשטח של 38 אלף מ"ר, וכן שני חניונים תת קרקעיים בשטח של 27 אלף מ"ר. מחצית מהחניות ישמשו את הסופרמרקט של אושר עד. לאחרונה פורסם שהמכללה האקדמית קריית אונו מקימה במגרש הסמוך לפרויקט קמפוס חדש, שצפוי לאחד את שלוחת הקריה האקדמית בקריית אונו ואת הקמפוס החרדי שלה באור יהודה, וכי פעילות תחל במקום כבר בשנת 2023.

רוני ויואל וייס רוני ויואל וייס צילום: 3division

 

את הפרויקט מתכנן משרד האדריכלים בר לוי דיין אדריכלים. את הקבוצות סופרין ווייס ייצגו בעסקה עוה"ד שי עדולם, אופיר קינן ובן הלל, ואת אושר עד ייצגו עוה"ד דנה פלג סולובודקין וענת טישלר ממשרד מיתר עורכי דין.

 

לדברי צחי סופרין, הבעלים של קבוצת סופרין: "לקריית אונו כמות שטחי תעסוקה לנפש מהנמוכות בארץ ביחס לגודל האוכלוסייה - כ-3 מ"ר בלבד, והעיר, כמו יישובים נוספים בבקעת אונו צפויה על פי התכנון להכפיל בעתיד את מספר התושבים בה. הכמות נמוכה של שטחי תעסוקה מושכת לאזור עסקים מקומיים רבים, שכן אין כמעט שטחי משרדים החדשים באזור".

 

לדברי רוני וייס, מבעלי קבוצת וייס, "בסופו של יום, למרות השינוי שעבר הענף בעקבות משבר הקורונה, חברות עדיין צריכות שטחי משרדים. גם אם הן משלבות עבודה מהבית, הן זקוקות לשטחים הנוספים על מנת לעמוד בתקן הסגול שמחייב ריחוק משמעותי בין העובדים. הדבר שישתנה הוא שהמרווחים בין העובדים במשרד יהיו כעת גדולים יותר, אבל גודל השטחים יישאר". עוד אמר וייס, כי "מיקום הפרויקט אסטרטגי מבחינה תחבורתית, הוא קרוב לשדה התעופה ולקו הסגול של הרכבת הקלה. הגענו למסקנה שבקעת אונו היא מקום שמייצר ביקושים גבוהים גם בתקופה הזו למשרדים, ואין לנו ספק כי עם סביבת מחירים נכונה, נצליח לשווק את המגרש בתקופה קצרה".

x