$
חדשות נדל

בלעדי לכלכליסט

רק כעבור כעשור: הפיל הלבן ליד נחלת בנימין יהפוך לפרויקט מגורים

קבוצת רכישה שניסתה לקדם פרויקט ברחוב שפר נתקעה בתחילת דרכה ככל הנראה בשל מחלוקות פנימיות ומאז המבנים עומדים נטושים; הפרויקט כולל שני בניינים, מהם אחד לשימור, שיהפכו לפרויקט מגורים הכולל 32 יחידות דיור; המימון שאפשר את קידום הפרויקט התקבל מרובי קפיטל

דותן לוי 14:1809.07.20

קבוצת הרכישה שגובשה לפני כעשור ורכשה שני בניינים ברחוב שפר 20-22 (פינת רחוב מוהליבר) בתל אביב, תחל רק כעת את הקמת הפרויקט, כך נודע ל"כלכליסט". מדובר בשני מבנים שאחד מהם לשימור, שנרכשו על ידי חברי הקבוצה באותה עת, אך מחלוקות פנימיות ובעיות בניהול הקבוצה מנעו את הקמת הפרויקט והמבנים נותרו כפיל לבן במרכז העיר.

 

הפרויקט המתוכנן יכלול את שיפוץ וחיבור המבנים הקיימים והפיכתם למבנה יחיד, עם תוספת של 2.5 קומות, כך שבסיומו הפרויקט ישתרע על פני שטח של 3,500 מ"ר ויכלול חזית מסחרית ו-32 יחידותדיור. שווי הפרויקט לאחר סיומו יעמוד על כ-150 מיליון שקל, ושווי הקרקע כעת נאמדת ב-80 מיליון שקל.

 

הדמיית הפרויקט הדמיית הפרויקט הדמיה: טל הים אדריכלים
הדמיית הפרויקט הדמיית הפרויקט הדמיה: טל הים אדריכלים

כאמור, למרות המיקום האטרקטיבי בסמוך לרחובות נחלת בנימין וגרוזנברג בלב העיר, במהלך כל השנים הללו הקבוצה לא הצליחה לקדם את הפרויקט. לפני כשנתיים רכשו רון נחמני ומשה סלע דירות בפרויקט ובהמשך נכנסו לנעלי המארגנים והחלו לקדם אותו - אך החוליה החסרה להוצאת הפרויקט אל הפועל הייתה המימון שאותו תעמיד כעת רובי קפיטל. ההלוואה שקיבלה הקבוצה היא עבור חלק הבנייה בפרויקט ובהיקף של 50 מיליון שקל בפריסה של עד שלוש שנים, ומטרתה גישור עד להשלמת הפרויקט.

 

הפרויקט יכלול תמהיל דירות של 2-3 חדרים וכן פנטהאוזים. על פי הערכות המחיר למ"ר מוערך ב50-60 אלף שקל והאכלוס צפוי להתבצע עד אמצע שנת 2022.

x