$
חדשות נדל"ן

הפרויקט האחרון שנשאר לתשובה בחוף פולג מתנדנד

מכתב ערר שהגישה אלעד מגורים עולה כי התוכנית לפיתוח רצועת חוף פולג בנתניה עלולה לעכב מאוד או לסכל את בניית המלון. זאת לאחר שנקבע כי הפרויקט ייבנה רק לאחר פיתוח החוף

אמיתי גזית 08:3416.06.20

פרויקט הבנייה האחרון שנותר בידי אלעד ישראל מגורים של יצחק תשובה מסתבך. מכתב ערר שהגישה החברה עולה כי התוכנית לפיתוח רצועת חוף פולג בנתניה עלולה לעכב ואולי אף לסכל את פרויקט מלון ודירות הנופש, לאחר שנקבע בה כי הפרויקט ייבנה רק לאחר פיתוח החוף.

 

 

 

החברה דורשת כעת שפיתוח החוף ייעשה במקביל למימוש זכויותיה במגרשים. דיון בערר יתקיים ב־29 ביוני במועצה הארצית לתכנון ובנייה. אלעד ישראל מגורים היא חברה־אחות של אלעד ישראל מגורים החדשה, שנמכרה בתחילת מאי לקרן JTLV2 של עמיר בירם ואריאל רוטר.

 

יצחק תשובה יצחק תשובה צילום: עמית שעל

 

במאי 2016 זכתה אלעד ישראל מגורים במכרז לבניית 760 חדרי מלון על 48 אלף מ"ר, ושילמה עבור הקרקע והוצאות פיתוח 62 מיליון שקל.

 

פיתוח החוף כולל סלילה של שני כבישים היקפיים, הקמת חניות, כיכרות, מבנה לחינוך ימי, שבילים ועוד, והוא אושר סופית בדצמבר 2019 על ידי הוועדה הארצית לשמירת הסביבה החופית (ולחו”ף). “משמעותו של השארת התנאי המגביל בנוסחו הנוכחית הרת גורל (כך ממש!) למימוש זכויות העורר במגרשים בייעוד מלונאי”, נכתב בערר. “התנאי הנוסף החדש עלול לסכל את מימוש זכויותיה של העוררת במגרשים. זו פגיעה בלתי מידתית בזכויות הקניין של העוררת”. עוד נטען כי התנאי הזה לא היה בתוכנית מוקדמת שאישרה הוועדה המחוזית, והוולחו”ף חרגה מסמכותה בקביעת הוראות לשטח שאינו בתחום פיתוח החוף.

 

מארגון מגמה ירוקה שמלווה את המאבק נמסר בתגובה: "לא יתכן שבמציאות שבה לכל אזרח בישראל יש רק 1.5 ס"מ של חוף, יחולקו שטחי חוף ציבוריים לטייקוני הנדל"ן. אנו דורשים מרשויות התכנון להתחשב באינטרס הציבורי, להישמע לקולות המחאה של תושבי נתניה, ולא לאפשר ל"אלעד מגורים" לבנות בחוף פולג".

 

 

x