$
חדשות נדל"ן

45 שנה לאחר שמונה לו נאמן: המבנה באלנבי בתל אביב יימכר

הנכס הוא מבנה לשימור ברחוב אלנבי 70, הכולל שתי קומות מגורים מעל קומת מסחר. הנכס יימכר ב־30 מיליון שקל לחברת יפו־תל אביב, בעלות היזמים גיל בלוטרייך, רמי שריקי וצורי סעדה

דותן לוי 11:1404.06.20

בית המשפט המחוזי הכריע לטובת מכירת נכס בתל אביב כ־45 שנה לאחר שמונה לו נאמן. הנכס הוא מבנה לשימור ברחוב אלנבי 70 (בין הרחובות בלפור וברנר), הכולל שתי קומות מגורים מעל קומת מסחר. הנכס יימכר ב־30 מיליון שקל לחברת יפו־תל אביב, הפועלת בתחום המבנים לשימור בעיר, ונמצאת בבעלות היזמים גיל בלוטרייך, רמי שריקי וצורי סעדה. על פי הערכות, יתאפשר להוסיף לו כ־20 דירות מכוח התמ"א.

 

 

 

בעתירה טענה החברה כי יעקב פולק, הבן של בעל הנכס יצחק פולק ז”ל, רשם הערת אזהרה לאחר שכבר היה ברור כי התגבש מתווה מכירה, וכי הוא אינו בעל זכות בנכס. מנגד, טען פולק כי לנאמנת שמונתה לנכס על ידי אביו ב־1974 לא היתה סמכות למכור את הנכס.

 

 

רחוב אלנבי 70 תל אביב רחוב אלנבי 70 תל אביב צילום: יריב כץ

 

המחוזי פסק כי יש למחוק את הערת האזהרה שרשם יעקב פולק כי הוא ידע שאין בסמכותו לרשום אותה, ולא הבהיר כנדרש מה מקור הזכות והסמכות לרישומה. עוד נפסק כי הרוכשת היתה רשאית לרכוש את הנכס מהנאמנת ישירות ללא צורך בהסכמת היורשים של יצחק פולק. חברת בן חן, שהקים יצחק פולק ואשר החזיקה בנכס, יוצגה על ידי עורכי הדין ארז דר־לולו ושמרית כרמי נעמת ממשרד ליפא מאיר.

 

מחברת יפו ת"א נמסר בתגובה: החברה מתכננת לשפץ את הקומות הקיימות בנכס ולהוסיף את הזכויות המותרות מכוח תמ"א. בבניין נמצאים דיירים מוגנים ושאינם מוגנים אשר נדרש פינויים מהנכס.

x