$
חדשות נדל

לגור כמו ב"קרובים קרובים": דירה בויטק 9 מוצעת להשכרה

הבניין שכיכב בסדרה המיתולוגית "קרובים קרובים" וידוע כבניין ברחוב ויטק 9 ממוקם במציאות ברחוב רוטשילד היוקרתי בתל אביב; הדירה שעברה שיפוץ מוצעת במחיר שיורם או ליאורה כפי שהיו מיוצגים בסדרה לא היו יכולים לשלם

דותן לוי 16:1206.05.20

בסדרה המיתולוגית "קרובים קרובים" ייצגו כוכבי הסדרה: תיקי, יורם, אילן וליאורה את מעמד הביניים הקלאסי, הם התגוררו בבניין ברחוב ויטק 9 וניהלו אורח חיים שגרתי. אלא שבמציאות, אין כתובת כזו ויטק 9, הסדרה עצמה צולמה באולפני הרצליה, והבניין המפורסם שהוצג מבחוץ מספר פעמים בכל אחד מהפרקים בסדרה ממוקם בכלל ברחוב רוטשילד 123 פינת רחוב החשמונאים בעיר תל אביב.

 

 

 

מדובר בבניין בן 3 קומות מעל קומת קרקע שמוצעת בו כעת להשכרה דירה בקומה השנייה. מדובר בדירה משופצת בת 5 חדרים ובשטח של 120 מ"ר אשר בעליה מבקש עבורה 10.5 אלף שקל לחודש, מחיר שסביר להניח כי דיירי ויטק 9 יורם וליאורה, או אילן ותיקי לא היו משלמים. לדברי המתווך אבינועם באום, יש זוג שכבר עומד לחתום על העסקה גם בימים אלה של קורונה. הבניין עצמו נקרא גם "בית רבינוביץ'" והוא בניין לשימור אשר נבנה בסגנון הבינלאומי ותוכנן על ידי שמואל שטיינבוק בשנת 1935. בבניין 16 דירות ולפי באום כ-50% מהדיירים בו הם בעלי הדירות והיתר שוכרים.

 

שדרות רוטשילד פינת החשמונאים שדרות רוטשילד פינת החשמונאים צילום: עודד קרמר

 

מלבד עסקת ההשכרה, בשנת 2020 בוצעו בבניין 2 עסקאות מכירה במחירים של כ-47 אלף שקל למ"ר.

 

יש לציין, כי שוק השכירות בענף המגורים חווה לאחרונה טלטלה משמעותית בעקבות משבר הקורונה, שהוביל בתחילה לירידה ולאחר מכן לזינוק במספר הדירות שהוצעו להשכרה, כך עולה ממחקר שפרסם בתחילת השבוע בנק ישראל.

 

בצד ההיצע ציינו בבנק ישראל, כי לפי הנתונים, בתחילתו של משבר הקורונה, כלומר, בארבעת השבועות שלאחר תחילתן של המגבלות בתנועה ובתעסוקה, באמצע מרץ במרבית האזורים חלה ירידה של כ-30%-40% במספר המודעות החדשות, אך בשבועיים האחרונים (12-25 באפריל) ניכרת עלייה משמעותית מצד ההיצע. יוצאת הדופן הבולטת היא תל אביב שבה ההיצע גדל כבר בחודש מרץ. זאת, בניגוד לתבנית העונתית בה ניתן היה לצפות לירידה כללית בהיצע בתקופה זו.

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x