$
חדשות נדל"ן

בית ישן על 430 מ"ר ליד התחנה המרכזית הישנה בת"א נמכר ב-10 מיליון שקל

על המגרש ניתן לבנות 8 דירות לפי הזכויות המוקנות לו, דבר המשקף שווי מחיר קרקע של מעל מיליון שקל ליחידת דיור

ענת דניאלי 08:2522.04.20

בזמן הסגר, במהלך חול המועד של חג הפסח, נמכר בית ישן באזור התחנה המרכזית הישנה בתל אביב ב־10.2 מיליון שקל ‑ כך נודע לכלכליסט. הבית נבנה לפני קום המדינה, והוא כולל שטח בנוי של 110 מ”ר ברחוב ראשון לציון שבדרום העיר. הקונים הם זוג בני 70 שרכשו את הבית כהשקעה עבור ילדיהם, על שמם יירשם הנכס.

 

הבית הוא צמוד קרקע וממוקם על מגרש בן 430 מ״ר שנרכש על ידיד הסבא של המוכרים לפני כ־110 שנים. לדברי עו”ד שי מורדוב, שייצג את המוכרים בעסקה, “מדובר בעסקה לא שגרתית של רכישת בית על ידי אדם פרטי, שהוא למעשה נכס עליו ניתן לבנות 8 דירות לפי הזכויות המוקנות לו, דבר המשקף שווי מחיר קרקע של מעל מיליון שקל ליחידת דיור. העסקה ממחישה את הביקושים וערכי הנדל”ן הגבוהים בדרום תל אביב, בעיקר לנוכח כך שמדובר בתקופה בה קיימת אי וודאות כלכלית בשל התפרצות נגיף הקורונה”.

 

הבית שנמכר ברחוב ראשון לציון בדרום תל אביב הבית שנמכר ברחוב ראשון לציון בדרום תל אביב

 

מעיריית תל אביב נמסר כי “המגרש עצמו כלול בייעוד מגורים ולפי תוכנית המתאר ניתן לבנות על המגרש מבנה בן 4 קומות על קומת עמודים עם 8 דירות״.

 

מורדוב מספר כי "בשיא משבר הקורונה נמכר הנכס. ניסינו למכור את המגרש במשך שלושה חודשים והעסקה נכנסה להילוך בתקופת ההסגר. בתום חג הפסח העסקה נחתמה. המוכרים קיבלו את ההצעה לפני תקופת הקורונה שהיתה גבוהה מהמחיר הסופי בכ־300 אלף שקל".

 

מבדיקת כלכליסט ברשות המסים עולה כי ברחוב ראשון לציון לא נרשמו עסקאות בשנתיים האחרונות וכי מדובר ברחוב קטן מאוד. אך ברחוב יסוד המעלה הסמוך, רחוב רחב משמעותית, נחתמו בשנה האחרונה 17 עסקאות. מתוכן אחת דומה, בבניין משנת 1950 בשטח של כ־500 מ"ר ועליו מבנה בן 40 מ"ר. הוא נמכר במאי 2019 ב־7.3 מיליון שקל.

 

כמו כן, המחיר הממוצע של עסקאות לדירות מגורים ברחוב הסמוך לפי רשות המסים הוא 1.87 מיליון שקל ושטח מרבית הדירות עומד על כ־55 מ"ר. רוב העסקאות הן במבנים חדשים שנבנו במסגרת תמ"א שבוצעה ברחוב. בכלל אזור התחנה המרכזית הישנה מבוצעים פרויקטי התחדשות עירונית רבים.

x