$
חדשות נדל"ן

למרות הקורונה: הושלמה עסקת רכישת האומן 17 בתל אביב ב-355 מיליון שקל

חברת י.ח דמרי דיווחה על השלמת העסקה במשותף עם חברת יהלומית פרץ, זאת לאחר שהחברות קיבלו מימון לעסקה מבנק דיסקונט

שלומית צור 16:1831.03.20

בצל הפירסומים על קשיי המימון שמעמידים הבנקים מאז פרוץ משבר הקורונה, דיווחה חברת י.ח דמרי על השלמת העסקה במשותף עם חברת יהלומית פרץ לרכישת מתחם האומן 17 בתל אביב תמורת 355 מיליון שקל. זאת לאחר שהחברות קיבלו מימון לעסקה מבנק דיסקונט.

 

 

 

 

מועדון האומן 17 מועדון האומן 17 צילום: google street view

 

כזכור, בחודש נובמבר האחרון זכו החברות במכרז שערך כונס הנכסים למתחם עו"ד שי רוה במסגרת הליך פירוק שיתוף. הקרקע נמצאת בבעלות בעלים פרטיים שמחזיקים ב-60% ממנה, וב-40% ממנה מחזיקות החברות אקרו נדל"ן ויובלים וסיטי בוי. כעת עם השלמת העסקה קיבלו חברות אלה 142 מיליון שקל במזומן.

 

הקרקע שעליה פעל בעבר מועדון האומן 17 ממוקמת בין הרחובות סלמה בצפון, אברבנאל במזרח, וציר שלבים במערב. על הקרקע מצויים כיום מבנים נמוכים ומיושנים של תעשייה ומלאכה. למרות המחיר הגבוה שהוצע, זכויות הבנייה במתחם טרם ידועות, אך המחיר משקף את האופטימיות של היזמים גם לאור נדיבותה של עיריית תל אביב במתן זכויות בנייה לאזור זה, בין היתר בשל התוכנית להפוך את ציר שלבים לעורק תנועה ראשי. על פי תוכנית המתאר של תל אביב תא/5000, לאזור פוטנציאל להקמת פרויקט הכולל עירוב שימושים של תעסוקה ומגורים, והחברות צפויות לקדם תוכנית נקודתית לקרקע.

 

נורית טויטו סמנכלית הכספים של חברת י.ח דמרי מסרה כי "בכוונת החברה לקדם תכנון מפורט לקרקע הליך שעשוי להתמשך מספר שנים ואשר בסופו ניתן יהיה בעתיד להוציא היתרי בנייה באופן התואם לתוכנית המתאר הכוללנית תא/5000. החברה השלימה את העסקה מתוך הנחה שמדובר בעסקה טובה וראויה שעשויה להניב חברה רווחים בעתיד".

x