$
חדשות נדל"ן

בלעדי לכלכליסט

חבל הצלה? רשתות פתאל ואברהם הוסטל במגעים עם קבלנים להשכרת חדרים לעובדים פלסטינים

המלונות שבמגעים עם הקבלנים מציעים 9,500 מיטות, כשבכל חדר ישוכנו 4-3 עובדים. רשת פתאל הציעה 2,000 מיטות במלונות לאונרדו נגב, טבריה, ירושלים ולאונרדו ארט בתל אביב. רשת אברהם הוסטל מציעה כ-1,000 מיטות במלונות הרשת בתל אביב, אילת, נצרת וירושלים. כן הציעו פתרונות מלון קלאב הוטל בטבריה, קולוני חיפה, רמדה נתניה ואחרים

אמיתי גזית 21:2017.03.20
מלונות מרשת לאונרדו של קבוצת פתאל, ואכסניות מרשת אברהם הוסטל הם בין עשרות המלונות שהציעו חדרים ללינת פלסטינים עובדי בנייה - זאת במטרה לפתור את המחסור בעובדים עקב התפשטות הקורונה. בסך הכל עשרות המלונות שבמגעים עם הקבלנים מציעים כרגע 9,500 מיטות, כאשר בדרך כלל בכל חדר ישוכנו 4-3 עובדים. רשת פתאל הציעה 2,000 מיטות במלונות לאונרדו נגב, טבריה, ירושלים ולאונרדו ארט בתל אביב. רשת אברהם הוסטל מציעה כ-1,000 מיטות במלונות הרשת בתל אביב, אילת, נצרת וירושלים. כן הציעו פתרונות מלון קלאב הוטל בטבריה, קולוני חיפה, רמדה נתניה ועוד.

 

התאחדות הקבלנים בוני הארץ נערכת לסגר ממושך של 60 ים שיוטל ממחר (ד') וימנע מעבר גבול מהרשות הפלסטינית לישראל. כדי לאפשר את המשך העבודות באתרי הבנייה השב"כ אישר לקבלנים להלין בישראל כ-50 אלף עובדים תושבי השטחים. מסיבות בריאותיות תיאסר יציאתם של העובדים משטח המלונות, אלא רק לטובת עבודה.

 

 

 

 

מלון לאונרדו נגב באר שבע מלון לאונרדו נגב באר שבע צילום: איה בן עזרי

 

בעקבות זאת פנו הקבלנים לבתי המלון בבקשה להצעת פתרונות לינה. התאחדות הקבלנים מרכזת את ההצעות, חברות הבנייה הן אלה שישלמו על האירוח אם וכאשר יסכמו על כך עם בית המלון. שירותי התיירות הם הראשונים שנפגעו ממגיפת הקורונה. רשת פתאל לדוגמא סגרה כ-50 בתי מלון ברחבי העולם ומנייתה צנחה מתחילת החודש ב-62%. הלנת הפלסטינאים לא תציל את הרשת, אך עשויה לסייע ולו במעט.

 

רוב בתי המלון מציעים אירוח במחיר של כ-80 שקל למיטה, רשת פתאל דורשת מחיר של כ-150 שקל למיטה. בסך הכל ב-4 בתי המלון היא מציעה כ-2,000 מיטות, אם תצליח למלא את כולן 4 המלונות יחד יכניסו כ-300 אלף שקל ליום.

 

ינון מעוז מבעלי רשת אברהם הוסטל אומר לכלכליסט כי "אנחנו מנהלים כרגע משא ומתן עם קבלנים, זה חבל הצלה עבורנו. אם האכסניות יעבדו יהיה לנו קל יותר בעתיד להחזיר אותן לפעילות מלונאית. התשלומים שנקבל מהקבלנים יכסו את השכירות ויאפשרו לנו לשלם משכורות לכ-15 מבקשי מקלט שעובדים אצלנו ואינם זכאים לדמי אבטלה".

 

מרשת פתאל נמסר: ״אכן יצרו אתנו קשר בנושא, אך לא סוכם דבר״

x