$
חדשות נדל"ן

בלעדי לכלכליסט

מסתמן: החל ממחר יוטל סגר על השטחים; מלונאים הציעו כ-1,000 חדרים לאירוח עובדי בניין

הסגר יוטל ככל הנראה לתקופה של חודשיים; כדי למנוע את קריסת ענף הבנייה ולאפשר הזרמת משכורות לתושבי הרשות, מערכת הביטחון אישרה לקבלנים לשכן את העובדים בישראל - וזאת בתנאי שיש להם היתר עבודה ועוד לא מלאו להם 50; העובדים לא יורשו לצאת ממעונם - מלבד לאתרי הבנייה

אמיתי גזית 14:3617.03.20

התאחדות הקבלנים בוני הארץ הכינה רשימה של 1,000 חדרי מלון בהם ילונו עובדי בניין תושבי יהודה ושומרון; זאת, כחלק מההיערכות לקראת סגר שככל הנראה יוטל מחר בבוקר על שטחי הרשות הפלסטינית למשך חודשיים, במסגרת צעדי החירום שנוקטת הממשלה למניעת התפשטות נגיף הקורונה.

 

אתר בנייה אתר בנייה צילום: נעה קסלר

 

כדי למנוע את קריסת ענף הבנייה ולאפשר הזרמת משכורות לתושבי הרשות, מערכת הביטחון אישרה לקבלנים לשכן את העובדים בישראל - וזאת בתנאי שיש להם היתר עבודה ועוד לא מלאו להם 50.

 

על פי הנחיית משרד הבריאות העובדים לא יורשו לצאת ממעונם - מלבד לאתרי הבנייה. עובד שיחזור לביתו ברשות הפלסטינית לא יורשה לחצות שוב את הגבול לישראל עד סוף תקופת הסגר. סה"כ מדובר על כ-55 אלף איש שעומדים בקריטריונים הללו, אותם הקבלנים נערכים לשכן במלונות ברחבי הארץ.

 

אתמול (ב') בלילה הפיצה התאחדות הקבלנים קול קורא, בו ביקשה הצעות מבתי מלון הכוללים חדרים שמאפשרים הלנת 4-3 עובדים בחדר לכל הפחות, בתנאים נאותים ומקובלים. המלונות נדרשו להעניק אחת לשבוע שירות ניקיון לחדר, החלפת מגבות והחלפת סדינים; העובדים יידרשו לשמור על הניקיון השוטף. המלון יספק "לאנץ' בוקס" – עבור ארוחת בוקר בסיסית לכל עובד. בנוסף, המלונות שהציעו אירוח נדרשו להציג רישיון עסק, אישור הפעלת מלון וביטוחים מתאימים. במהלך היום ההתאחדות תפעל להוספת חדרי אירוח בכמות שתספיק להלנת עשרות אלפי העובדים. ההתאחדות מקשרת בין חברות הבנייה למלון, כאשר את עלות האירוח יממנו חברות הבנייה.

x