$
חדשות נדל"ן

אי.סי.איי מוכרת את משרדי המטה בפ"ת לחברת שלמה נדל"ן תמורת 170 מיליון שקל

המכירה תלויה בהשלמת עסקת הרכישה של ECI טלקום על ידי ריבון; השטח שנמכר משתרע על 26 דונם ובו בנויים כ-8,000 מ"ר כולל המטה החברה וממוקם בקרית מטלון בפ"ת; העסקה בוצעה על רקע זכויות בניה מאושרות להקמת 85 אלף מ"ר של תעסוקה ומסחר

דותן לוי 13:3704.02.20

חברת שלמה נדל"ן רוכשת מקבוצת התקשורת ECI טלקום קרקעות בקרית מטלון שבפתח תקווה, בשטח כולל של 26 דונם, עבור 170 מיליון שקל.

 

 

 

הקרקעות ממוקמות בגבול הערים פתח תקווה-גבעת שמואל וכוללות כיום שטחים בנויים בהיקף של כ-8,000 מ"ר ולמעשה מהות העסקה טמונה בפוטנציאל הבניה על הקרקעות. מדובר בזכויות בנייה מאושרות להקמת כ-85 אלף מ"ר של משרדים, תעשייה עתירת ידע ותעסוקה. בכוונת שלמה נדל"ן לפעול להגדלת זכויות הבנייה והוספת שימושים נוספים לייעוד הקרקעות.

מתחם ECI בפ"ת מתחם ECI בפ"ת צילום: חברת ש.י.ר שלמה נדל"ן

 

במקביל להתקשרות בהסכם הרכישה, התקשרו החברות בהסכם שכירות על פיו, ECI טלקום תמשיך לשכור את מרבית שטחי הנכס, לרבות כלל השטחים הבנויים, עד לחודש אוקטובר 2023 בתמורה לדמי שכירות שנתיים בסך של כ-4 מיליון שקל.

 

מדובר בעסקה שמגיעה חודשים ספורים לאחר ההודעה של ECI כי היא נרכשת על ידי Ribbon Communications האמריקאית בעסקת מיזוג שתכלול מזומן ומניות, עבור 324 מיליון דולר במזומן, 31 מיליון דולר עבור נכסים של ECI ו־32.5 מיליון מניות של החברה הרוכשת. ECI מחזיקה בישראל במרכז בקריית מטלון שבו מועסקים כיום מאות מעובדי החברה וכן מרכז קטן בעומר. ברחבי העולם יש לחברה כ־1,700 עובדים עם שני מרכזי פיתוח נוספים בהודו וסין.

 

העסקה הנוכחית תלויה בהשלמת העסקה עם ריבון, כמו כן קיים פער משמעותי של עשרות אחוזים בין הסכום לפיו תומחרה הקרקע בעסקה עם ריבון, לבין הסכום הגבוה יותר ששילמה שלמה נדל"ן.

 

ישראל רייף,  יו"ר ומנכ"ל חברת ש.י.ר שלמה נדל"ן ישראל רייף, יו"ר ומנכ"ל חברת ש.י.ר שלמה נדל"ן צילום: תומי בהרפז

 

ישראל רייף, יו"ר שלמה נדל"ן אמר כי: "איתרנו נכס אטרקטיבי עם פעילות עסקית ענפה, נגישות תחבורתית ופוטנציאל השבחה. בכוונתנו לפעול להגדלת זכויות הבנייה והרחבת השימושים בקרקעות, ליזום בהן מתחם עירוב שימושים תוסס ומרכזי וזאת בדומה למתחמים המצויים במרכזי ערים גדולות ומפותחות".

 

את שלמה נדל"ן ייצגו עוה"ד חנוך מורגנשטרן ויוחאי דור ממשרד עוה"ד סלומון ליפשיץ ושות' ואת ECI ייצגו עוה"ד אמיר חן ומיכל פקטור ממשרד פישר, בכר חן ושות'.

x