$
שוק ההון

שנת שיא לזרוע הנדל"ן של משפחת שמלצר: הכנסות של 126 מיליון שקל

הכנסות החברה בניהולו של ישראל רייף עלו ב-9% במהלך שנת 2017; הרווח הנקי הסתכם בכ-76 מיליון שקל - גידול של 32 מיליון שקל בהשוואה לשנת 2016

זרוע הנדל"ן של קבוצת ההחזקות שלמה של משפחת שמלצר, שלמה נדל"ן, פרסמה היום (ג') את תוצאותיה הכספיות לשנת 2017 והציגה תוצאות שיא.

 

 

הכנסות החברה שבניהולו של ישראל רייף הסתכמו בשנה שחלפה בכ-126 מיליון שקל. לפי פילוח הפעילויות העקריות של החברה - פעילות השקעה בישראל ובאירופה, ופעילות מלונאית, הכנסות החברה מהפעלת בתי מלון הסתכמו ב-2017 ב-50.6 מיליון שקל, עלייה של 9% לעומת השנה שקדמה לה. לפי החברה, העלייה בהכנסות נובעת מגידול בתפוסות בנכס בפרנקפורט אשר נפתח בחודש מאי 2014.

 

בפעילות ההשקעות רשמה החברה עלייה דומה בהכנסות לזו של המלונאות כאשר הן הסתכמו בשנה שחלפה בכ-76 מיליון שקל. בחברה מציינים כי גידול בהכנסות הפעילות נובע מאיחוד תוצאותיה של חברת נכס מלונאי במנהיים, הנבה מלאה של מרכז מסחרי בעיר קיל (גרמניה), והנבה מלאה של מבנה משרדים באור יהודה.

 

במהלך שנת 2017 ביצעה חברת הנדל"ן מספר עסקאות. בתחום פעילות נדל"ן להשקעה בישראל, רכשה החברה בניין באזור התעשייה סגולה בפתח תקווה ולאחר תקופת הדוח התקשרה בהסכם למכירתו. בנוסף, רכשה החברה מבנה מסחרי בבני ברק.

 

בתחום פעילות נדל"ן להשקעה באירופה, השלימה הקבוצה בשנת 2017 רכישת חלק השותפים במלון בעיר מאנהיים, גרמניה ולאחר תקופת הדוח, רכשה הקבוצה מבנה משרדים בעיר פרנקפורט.

 

בתחום המלונאות, מכרה הקבוצה נכס מלונאי פנוי בעיר פרנקפורט, וכן התקשרה בהסכם שכירות למלון 'Frankfurt Grand Wyndham' בעיר - אשר הועבר לחזקת השוכר לאחר תקופת הדוח.

 

בשורה התחתונה, שלמה נדל"ן מסכמת את שנת 2017 עם רווח נקי של 76 מיליון שקל - גידול של 32 מיליון שקל בהשוואה לשנת 2016.

 

ישראל רייף, יו"ר שלמה נדל"ן: "שנת 2017 ממשיכה את תנופת העשייה והרווחים של השנים הקודמות. ב-4 השנים האחרונות הון החברה גדל בכ-180 מ' שקל ומצבת הנכסים והכנסות החברה גדלו באופן מרשים בשנים האחרונות. הניהול והמיקוד של הנהלת החברה לרכישה ופיתוח נכסים מובילים בערים מרכזיות מוכיח את עצמו ובשנים הקרובות אני צופה שיפור נוסף עם תחילת הנבה מלאה של בתי המלון בפרנקפורט ובמאנהיים ובמדריד, ובנייני המשרדים בישראל ובגרמניה. מכירת בניין המשרדים בפרנקפורט אשר הושלמה השנה הייתה סופו של תהליך ארוך ומורכב שלקח מספר שנים שבמהלכן התגברה החברה על מספר מכשולים משמעותיים והצליחה למקסם את התמורה והרווח. תהליך דומה עברה החברה עם השכרת המלון בפרנקפורט ותוצאותיו יבואו לידי ביטוי החל מהרבעון ה-1 לשנת 2018. יתרות המזומנים של החברה מאפשרות לחברה המשך פיתוח עסקי וניצול הזדמנויות".

 

ישראל רייף יו"ר אפקון ויו"ר חברת הנדל"ן של קבוצת שלמה ישראל רייף יו"ר אפקון ויו"ר חברת הנדל"ן של קבוצת שלמה צילום: נתן בן זאב

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x