$
חדשות נדל"ן

בלעדי לכלכליסט

עסקת שיא בת"א: אפריקה ישראל רוכשת מגרש במתחם סומייל בשווי 425 מיליון שקל

אפריקה, שגברה על קבוצת חג'ג', תקים על המגרש מגדל בן 40 קומות ובו 174 דירות. מחיר הזכייה משקף סכום שיא של 2.4 מיליון שקל עבור מרכיב הקרקע לדירה אחת

שלומית צור 12:2327.01.20

מחיר שיא לקרקע למגורים בתל-אביב: חברת אפריקה ישראל, בשליטת יעקב לוקסנבורג, זכתה במכרז לרכישת מגרש במתחם סומייל צפון בתל-אביב לפי שווי של 425 מיליון שקל. המגרש, המיועד להקמת מגדל מגורים בן 40 קומות ו- 174 דירות, נמכר במסגרת הליך פירוק שיתוף. מחיר הזכייה משקף סכום שיא של 2.4 מיליון שקל עבור מרכיב הקרקע לדירה אחת.

 

 

 

מתחם סומייל מתחם סומייל צילום: תומי הרפז

 

מדובר במגרש בבעלות פרטית, אשר כ- 40% מהבעלות בו הוחזקה על ידי אפריקה ישראל ומספר בעלים פרטיים, ו-24% ממנו על ידי קבוצת חג'ג' ומספר בעלים פרטיים. קבוצת בעלים נוספת מוחזקת בנאמנות אצל עו"ד שמואל שוב - והיא זו שיזמה את הליך פירוק השיתוף במגרש. בתום הליך התמחרות שהתקיים באולם שופט בית משפט השלום בתל אביב טל חבקין, גברה הצעת אפריקה ישראל על הצעתה של קבוצת חג'ג'. את המכרז ניהל כונס הנכסים עו"ד שי רוה.

 

המחיר שהתקבל בהתמחרות גבוה משמעותית מהערכת השמאי למגרש, של שמאי המקרקעין בצלאל קציר ועומדת על 360 מיליון שקל, בהתאם לזכויות הקיימות, ועל 380 מיליון שקל במידה ותאושר בקשה להקלה ותוספת דירות. על כן, בית המשפט צפוי לאשר את הבקשה שיגיש כונס הנכסים לאישור המכירה לאפריקה ישראל לפי שווי של 425 מיליון שקל. על פי הערכות, אפריקה ישראל תגיש בקשה להקלות ותוספת דירות מכח תקנת שבס. כמו כן, האחריות לפינוי המחזיקים במגרש, בהתאם לתנאי המכרז, חלה על החברה הזוכה - אפריקה ישראל - וכרוכה בעלויות פינוי נוספות.

 

על פי הערכות, בשבועות הקרובים צפויים חלק מהבעלים הפרטיים במגרש להתקשר עם אפריקה ישראל בהסכמי קומבינציה, מה שיגדיל את אחוזי האחזקה של החברה במגרש.

 

x