$
חדשות נדל"ן

היתר בנייה לפינוי־בינוי ראשון בחדרה

שלושה מבני רכבת ייהרסו, ובמקומם ייבנה מגדל בן 21 קומות ו־120 דירות

ענת דניאלי 12:4827.01.20
פינוי־בינוי ראשון יוצא לדרך בחדרה עם קבלת היתר בנייה. הפרויקט משתרע על 2.5 דונם ברחוב הנשיא פינת ששת הימים במרכז העיר, ובמסגרתו ייהרסו שלושה מבני רכבת בני שלוש קומות ו־29 דירות, ובמקומם ייבנה מגדל בן 21 קומות בעירוב שימושים הכולל מסחר, תעסוקה ו־120 דירות מגורים.

 

במקום הדירות הישנות בנות ה־70 מ"ר בממוצע, יקבלו הבעלים דירות בנות כ־85 מ"ר, מרפסת 21 מ"ר, חניה תת־קרקעית ומחסן. שלוש הקומות הראשונות מיועדות למסחר ותעסוקה בהיקף של 2,600 מ"ר. לרשות המקומית יוקצה שטח למבנה ציבורי של 120 מ"ר, וכן יוקמו חמש קומות מרתפי חניה.

 

הדמיית המגדל הדמיית המגדל הדמיה: עדי בואנו

 

את הפרויקט מקימות החברות י.א towers ועמרם אברהם. מי שסייעה להן בהליכים היא החברה הכלכלית חדרה. הפרויקט ייבנה בקרבת בניין העירייה, קניון חדרה ובית משפט השלום החדש שנבנה בימים אלה במרכז העירֿ. בעתיד מתוכנן לקום באזור גם קומפלקס מרכז אזרחי, שיכלול בניין משולב לעירייה ולקריית ממשלה, וכן היכל תרבות בשטח של כ־45,000 מ"ר. כל זאת בהשקעה מתוכננת של כ־360 מיליון שקל. מהחברה הכלכלית חדרה צוין כי המכרז להקמת הקומפלקס צפוי לצאת השנה.

 

במסגרת פיתוח מרכז העיר גם צפויה העתקת תחנת האוטובוסים ממרכז העיר למתחם תחבורה מרכזי חדש בשילוב עם תחנת הרכבת חדרה מערב, הסמוכה לכביש החוף. במקום התחנה תתאפשר בעתיד הקמת כ־200 דירות מכוח תוכניות מאושרות.

 

x