$
חדשות נדל

בלעדי לכלכליסט

עסקת ענק: מאנדיי תשכור 15 קומות מרובינשטיין

מפתחת התוכנה לניהול עסקים תשכור 19 אלף מ"ר במגדל שיקום במתחם יצחק שדה בתל אביב. ההסכם תקף לעשר שנים, בדמי שכירות של 2 מיליון שקל בחודש בגמר מלא

שלומית צור 06:5220.01.20

הקרב על השוכרות הגדולות מגיע לפסגה נוספת עם עסקת ענק בשוק המשרדים: חברת מאנדיי, המפתחת פלטפורמות לניהול עסקים, חתמה על הסכם עם החברה היזמית רובינשטיין, כך נודע ל"כלכליסט". על פי ההסכם, מאנדיי תשכור את 15 הקומות העליונות, בשטח של 19 אלף מ"ר, במגדל בן 34 קומות שמקימה רובינשטיין במתחם יצחק שדה בתל אביב. ההסכם נחתם לתקופה של עשר שנים, ודמי השכירות בו נקבעו על כ־2 מיליון שקל בחודש בגמר מלא.

 

השנים האחרונות בענף המשרדים מאופיינות בבנייה נרחבת בתל אביב, והתחרות בין השחקנים הבולטים בענף היא על השכרת שטחים גדולים ככל שניתן לחברות הייטק. שוכרים קטנים יחסית פונים לשוק חללי העבודה המשותפים ולמשרדים שהקימו קבוצות רכישה. מנגד, חברות הייטק שמחפשות לגדול לשטחים משמעותיים בתל אביב יכולות למצוא מענה רק בפרויקטים של שחקנים גדולים כגון עזריאלי, אמות, גב ים ורובינשטיין.

 

הדמיית הפרויקט. שני מגדלים בני 34 קומות הדמיית הפרויקט. שני מגדלים בני 34 קומות הדמיה: division3, יסקי מור סיון אדריכלים

 

אל המגדל שתקים רובינשטיין תעביר מאנדיי את מרכז המחקר והפיתוח שלה ואת כלל הפונקציות העסקיות. אלה יתפרסו בשלב ראשון על פני תשע קומות, ויגדלו בהדרגה ל־15 קומות. מאנדיי, שמצויה במגמת התרחבות, צפויה לעזוב את בית סונול, גם הוא בבעלות רובישנטיין, במטרה לשלש את שטחי המשרדים שברשותה ולעמוד בתחזיות הצמיחה שלה.

 

המגדל של רובינשטיין צפוי לכלול שני שוכרים בלבד: את משרד עורכי הדין הרצוג פוקס נאמן, ששכר בסוף 2017 את המחצית התחתונה של המגדל; ואת מאנדיי, ששכרה את המחצית העליונה שלו. האכלוס צפוי למחצית הראשונה של 2021. ניר מאור, שותף בחברת פקטור נדל"ן מסחרי, תיווך והוביל את העסקה במשא ומתן המסחרי, ועינת יצחק שותפה, במשרד עו"ד מיתר, ליוותה ברמה המשפטית.

 

מאנדיי הוקמה בתל אביב ב־2014 על ידי רועי מן וערן זינמן, ולה משרדים בניו יורק. החברה הצטרפה ביולי האחרון לרשימת היוניקורן לאחר השלמת סבב גיוס בהיקף 150 מיליון דולר. החברה מפתחת פלטפורמה לארגונים בכל גודל, המיועדת לחבר אנשים ולסייע להם לנהל תהליכים ומערכות מורכבות בצורה ויזואלית ואינטואיטיבית תוך יצירת סביבה של שקיפות בעסקים.

 

רובינשטיין, שחקנית בולטת בשוק המשרדים בתל אביב, מחזיקה בבית רובינשטיין בצומת בית מעריב לשעבר ובית סונול בדרך בגין. שני מגדלי משרדים שלה מצויים היום בהקמה במתחם יצחק שדה, הכוללים 34 קומות ו־40 אלף מ"ר כל אחד. שיווק המגדל המזרחי הושלם עם השכרת כלל השטחים להרצוג פוקס נאמן ומאנדיי, וב־2017 שכרה במגדל המערבי חברת מלאנוקס 18 קומות. מתחם יצחק שדה סמוך לתחנת הקו האדום של הרכבת הקלה.

x