$
חדשות נדל"ן

בית פלטין ההיסטורי בתל־אביב יחדש את ימיו כמלון יוקרה

רשת מלונות פתאל רכשה את הבניין, שנבנה ב־1926 ומשמש כעת בניין משרדים; תשקיע 150 מיליון שקל ברכישה ובשיפוץ

נווית זומר 08:5019.01.20
רשת פתאל שבשליטת דוד פתאל, המונה 42 בתי מלון בישראל ו־213 בתי מלון באירופה, רכשה את הבניין ההיסטורי מלון פלטין, הבולט בצבעו הוורוד, בפינת הרחובות אחד העם ונחלת בנימין בתל־אביב. כיום הוא משמש בניין משרדים לחברות משוק ההון.

 

בניין מלון פלטין בתל אביב בניין מלון פלטין בתל אביב צילום: עזרא לוי

  

 

פתאל תשקיע ברכישה ובשיפוץ הבניין 150 מיליון שקל ותחזיר אותו לייעודו המקורי בעבר - מלון יוקרה שיהיה המפואר ברשת ויפעל תחת מותג עצמאי. באחרונה השיקה הרשת בנחלת בנימין את בית בכר, מלון בוטיק השוכן גם הוא בבניין היסטורי לשימור, אך בניגוד לפלטין היא לא רכשה את הנכס אלא שכרה אותו ל־25 שנה.

 

מלונות הבוטיק הבאים שתפתח פתאל בת"א יהיו בבית מרכז הקבלה ובמלון ברחוב לילינבלום 15 בעיר. בסך הכל מפעילה פתאל עשרה בתי מלון בתל־אביב תחת מותגים שונים. על פרויקט פלטין אחראי אסף פתאל, בנו של דוד פתאל, המכהן כמנהל עסקי וכאחראי על פתיחת המלונות החדשים ברשת.

  

אסף פתאל אמר ל"ממון": "פלטין הוא אייקון תל־אביבי. בכוונתנו לשחזר את המלון עם חוויית אירוח שלא נראתה כמותה בעיר. הפתיחה צפויה בסוף 2022".

 

על עיצוב המלון הופקדו האדריכל יואב מסר, שתיכנן את מלון נורמן ואת מלון פבריק, ואדריכל השימור איל זיו. המלון יכלול כ־85 חדרים, בריכה בחצר הפנימית, ספא, מסעדת גורמה תחת התקרה המקורית של הבניין, לובי כניסה מפואר, חדר כושר וטרקלין עסקים.

 

גלויה של מלון פלטין בשנות ה־20 גלויה של מלון פלטין בשנות ה־20

 

פלטין הוא המענה של פתאל למלונות הסופר־יוקרה כמו נורמן וסטאי של האחים נקש ביפו. זהו מבנה היסטורי שהוקם ב־1926. הבניין הוקם בימי אחוזת בית על ידי ד"ר אהרון מאיר מזיא. לאחר מותו עבר המלון לחתנו צבי איזקסון ונשאר בבעלותה של משפחת איזקסון. היה זה מלון היוקרה הראשון של תל־אביב, הראשון שהותקנו בו רצפת עץ ואחת המעליות הראשונות בעיר, והוא כלל גם אולם נשפים וקונצרטים.

  

במאורעות 1939־1936 נפגעו סקי המלונאות, והמלון נסגר ב־1938. ב־1942 הוא חזר לשמש בית הארחה לחיילי בעלות הברית במלחמת העולם השנייה. עם הקמת המדינה הוסב המלון לבניין משרדים.

  

פתאל הונפקה ב־2018 בבורסה בת"א, והיא נסחרת כיום לפי שווי של 7.7 מיליארד שקל. מאז הנפקתה זינק מחיר המניה שלה ביותר מ־60%.
x