שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

גג השקם הנטוש בירושלים נמכר ב־36 מיליון שקל - פי 3 מהערכת השווי

המבנה היה בבעלות חברת חפציבה, שקרסה לפני 13 שנה. חברת סנטר 1 ירושלים, שמחזיקה בקומות התחתונות של המבנה היא זו שרכשה את קומת הגג

שלומית צור 08:1108.01.20
נכסי חברת חפציבה, שקרסה לפני 13 שנה, עדיין נמכרים בהליכי כינוס נכסים לבנק הפועלים. ל"כלכליסט" נודע כי גג השקם הנטוש בכניסה לירושלים, שהיה בבעלות החברה והוערך בחוות דעת שמאית בסכום של 12.5 מיליון שקל, נמכר לחברת סנטר 1 ירושלים, שמחזיקה בקומות התחתונות של המבנה, תמורת לא פחות מ־36 מיליון שקל, פי שלושה מהשווי המוערך.

 

 

 

את המכר והליך ההתמחרות ניהל כונס הנכסים של חפציבה ג'רוזלם גולד, עו"ד אילן שביט־שטריקס, יחד עם עו"ד חן אמסטר.

 

קניון סנטר 1. הליך ההתמחרות הזניק את המחיר קניון סנטר 1. הליך ההתמחרות הזניק את המחיר צילום: Google Streetview

 

 

סנטר 1 ירושלים, בבעלות איש העסקים מוריס וילנר, בעל השליטה בחברת ארקו, היא המחזיקה בקניון סנטר 1 המצוי בשתי הקומות התחתונות של הבניין. את סנטר 1 ייצג עו"ד יעקב שרגאי. בהתמחרות השתתפו חברות נוספות, לרבות חברת איציק תשובה.

 

בניין השקם לשעבר נמצא ברחוב יפו 234 בירושלים, סמוך לתחנה המרכזית ולבנייני האומה בכניסה לעיר. הנכס כולל זכויות בנייה על גג השקם המיועדות לשימושים בעלי ייעוד ציבורי כגון מעונות סטודנטים ועולים. בשנת 2006 זכתה חברת חפציבה במכרז של המדינה לרכישת הזכויות על גג המבנה, אך קרסה לפני שמימשה זכויות אלה. המכירה כפופה לאישור בית המשפט המחוזי בירושלים.

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x