$
חדשות נדל

כך קטן היטל ההשבחה ב-50 מיליון שקל על מיזם בפלורנטין

עיריית ת"א הטילה היטל השבחה של 140 מיליון שקל על מיזם בפלורנטין. השמאי המכריע קבע: 92 מיליון שקל

אמיתי גזית 08:0701.01.20
השמאי המכריע אייל יצחקי הפחית 48 מיליון שקל משומת היטל השבחה שהגישה עיריית תל אביב לחברת טריגו ושותפתה חברת סיטיאל, כך נודע ל"כלכליסט". את היטל ההשבחה קיבלו בעלות הקרקע בעת בקשה למידע מוקדם לקראת היתר בנייה לפרויקט הכולל 200 דירות, משרדים בהיקף של 4,500 מ"ר ושטחי מסחר 2,000 מ"ר בשכונת פלורנטין. העירייה טענה כי תוכנית הבנייה משביחה את הקרקע ב־280 מיליון שקל, ועל כך ההיטל הוא 140 מיליון שקל. יצחקי קבע כי ההשבחה היא בסכום של 185 מיליון שקל, ולכן ההיטל הוא 92 מיליון שקל בלבד.

 

הפרויקט מתוכנן במתחם הוניגמן, ברחוב הרצל פינת דרך שלמה הפרויקט מתוכנן במתחם הוניגמן, ברחוב הרצל פינת דרך שלמה צילום: יריב כץ

 

 

הפרויקט מתוכנן במתחם הוניגמן, ברחוב הרצל פינת דרך שלמה, המשתרע על 6.4 דונם. כיום בנויים במגרש בית הוניגמן, תחנת דלק ובניין תעשייתי. החל מ־2014 ובמשך כמה שנים רכשו החברות את המגרשים בסכום מצטבר של 188 מיליון שקל וקידמו יחד את התוכנית שקיבלה תוקף באפריל 2018.

 

את החברות ייצג משרד השמאים קמיל־טרשנסקי־רפאל. שמאי המקרקעין דני טרשנסקי: "מתחם הוניגמן הוא דוגמה בולטת לחוסר הוודאות בשוק הנדל"ן בת"א, בהשפעת שורה ארוכה של תוכניות בניין עיר שאושרו בשנים האחרונות. פרשנויות שונות מסתכמות בפערים של עשרות מיליוני שקלים, ויש סיכון לפגיעה בכדאיות הכלכלית של פרויקטים חדשים".

 

x