$
חדשות נדל

נחתם הסכם גג ברמת גן - בתוך עשור ייבנו 9,000 דירות בעיר

רמ"י ועיריית רמת גן הודיעו שחתמו על ההסכם שאמור להתבצע עד 2030 - כ-6,000 מכלל הדירות ייבנו מזרחית לכביש 4והוא כולל שדרוג של הפארק הלאומי והספארי וכן הקמת כ-900 אלף מ"ר שטחי תעסוקה ומסחר; המדינה תתקצב את הפרויקט בכ-1.4 מיליארד שקל

ענת דניאלי 14:2730.12.19

רשות מקרקעי ישראל (רמ״י) ועיריית רמת גן הודיעו היום (ב') על חתימות הסכם הגג לעשור הקרוב ועד לשנת 2030.

 

 

במסגרת כך צפויות להתווסף כ-9,000 יח״ד מהן כ-6,000 ממזרח לכביש 4. המדינה תעמיד תקצוב של כ-1.4 מיליארד שקל מהם כ-551 מיליון שקל הוקצו לצורך הקמת תשתיות.

 

רחוב הרא"ה ברמת גן רחוב הרא"ה ברמת גן צילום: אבישי טייכר / פיקיויקי

 

ההסכם מהווה תוכנית פיתוח תשתיות ובינוי אסטרטגית הן עבור השכונות החדשות במזרח העיר, והן באמצעות תוכנית התחדשות עבור השכונות הוותיקות וחיזוק החיבור בין מזרח העיר המתחדשת לשכונות הקיימות. זאת בין היתר על ידי הקמת 3 גשרים מעל כביש 4 ופיתוח שכונות המזרח.

 

הקמת גשרים מעל כביש 4

 

הסכם הגג כולל את שדרוג האגן הירוק של הפארק הלאומי בהשקעה של כ-80 מיליון שקל בפארק הלאומי והספארי, סלילה של יותר מ-5.5 ק"מ של כבישים ראשים חדשים בהשקעה של כ-200 מליון שקל כמתן מענה לעומסי התנועה ההולכים וגדלים והקמת 2 גשרי הולכי רגל, גשר לרכבים ושבילי אופנים מעל כביש 4 בהשקעה של כ-60 מיליון שקל לחיזוק הקשר בין שכונות המזרח החדשות לשכונות העיר הקיימות.

 

משולש הבורסה זוכה להתייחסות מיוחדת תחת ההסכם. כאשר צפויים להיבנות 3 מגדלים חדשים בגובה של מעל 50 קומות בשימושים מעורבים לרבות דיור לצעירים , חניון משמעותי ומבנה ציבור רחב היקף.

 

לצד שטחי הדיור יש בהסכם כ-900 אלף מ"ר שטחי תעסוקה ומסחר, שיתנו תוספת ארנונה שתהווה עוגן הכנסות משמעותי לחיזוק העיר. בכך תתאפשר הקמת קריית ביוטק חדשנית ומודרנית בשיתוף בית החולים תל השומר, שיהפכו את מתחם המזרח לאחד ממתחמי התעסוקה האטרקטיביים והחדשניים בישראל.

 

כרמל שאמה הכהן, ראש עיריית רמת גן כרמל שאמה הכהן, ראש עיריית רמת גן

 

שר האוצר משה כחלון: "הסכם הגג שחתמנו עליו היום הוא התשתית של העיר רמת גן לצמוח ולהתפתח בעשורים הקרובים. לרמת גן יש פוטנציאל אדיר להיות עיר מובילה לתושבים שלה ולהיות אבן שואבת לעסקים מהארץ ומהעולם. הדורות הבאים לא יסלחו למי שיבטל את תוכנית מחיר למשתכן ויעדיף את האינטרסנטים על פני הזוגות הצעירים והילדים שלהם״.

 

מנהל רשות מקרקעי ישראל, עדיאל שמרון: ״הסכם הגג עם העיר רמת גן מניב תוספת של 9,000 יח"ד ללב אזורי הביקוש ומצטרף לשורה ארוכה של הסכמי גג שנחתמו בשנים האחרונות. הסכמי הגג בשילוב תוכנית מחיר למשתכן, חוללו מפנה משמעותי בשוק הדיור של ישראל״.

 

ראש העיר רמת גן כרמל שאמה הכהן: ״הסכם הגג מהווה את הבסיס לתוכנית האסטרטגית של העיר לעשור הקרוב. הביקורת על הסכמי הגג וחלק מהכישלונות לא מטרידים אותנו ראשית כי הפקנו מהם לקחים והסכם גג הוא כמו בניין שעמידתו תלויה לא ביופיו אלא בתכנון היסודות שלו וכל קומותיו לעמוד בעומסים הצפויים לו ואכן דאגנו שיסודות ההסכם ידעו לעמוד בכל האתגרים הצפויים. חתימת הסכם הגג מציבה את רמת גן בעמדת זינוק לעבר מימוש פוטנציאל אדיר ושיתופי פעולה עם העוגנים שבתוכה כמו בית החולים שיבא, האוניברסיטאות שבתוכה וכיו"ב ואיחודים עם ערים שכנות".

x