$
חדשות נדל

בלעדי לכלכליסט

רומן אברמוביץ' רכש את בית המגן בתל אביב ב־200 מיליון שקל

המוכר הוא איש העסקים דומיניק רומנו שרכש את הנכס מחברת הביטוח מגדל ב־2016. בנכס, הממוקם בסמוך לטיילת הרברט סמואל, שטחי משרדים בהיקף של כ־6,500 מ"ר. על פי הערכות, אברמוביץ' מתכנן להסב אותו למלון

שלומית צור 06:5429.12.19

איש העסקים היהודי־רוסי רומן אברמוביץ' מחזק את השקעותיו בישראל: ל"כלכליסט" נודע כי אברמוביץ' רכש את בית המגן הסמוך לטיילת הרברט סמואל בתל־אביב תמורת כ־200 מיליון שקל. המוכר הוא איש העסקים דומיניק רומנו שרכש את הנכס מחברת הביטוח מגדל בשנת 2016 תמורת 150 מיליון שקל.

 

העסקה בוצעה לפני כחודש, ונרשמה הערת אזהרה בטאבו לטובת החברות בית המגן פרויקטים ובית המגן נכסים, שתיהן בבעלות אברמוביץ'. על פי הערכות, בכוונת אברמוביץ' להסב את הנכס למלון.

 

בית המגן בית המגן צילום: דר' אבישי טייכר

 

בית המגן ממוקם ברחוב שנקר 2 מול בית הטקסטיל, וכולל שטחי משרדים בהיקף של 6,500 מ"ר וכ־130 חניות בשתי קומות עיליות. בעבר הוא היה בבעלות חברת הכשרת היישוב שמכרה אותו בשנות ה־90 לחברת הביטוח מגדל. הבניין אף היה ידוע כבית הכשרת הישוב, והחברה בבעלות עופר נמרודי נשארה כשוכרת בבניין גם לאחר מכירתו למגדל, עד שעברה למגדל צ'מפיון בבני ברק ב־2015.

על פי תוכנית המתאר של תל אביב, ניתן להגדיל את זכויות הבנייה בבניין ל־12 אלף מ"ר ואף להוסיף לו שימושים כגון מלונאות ומגורים. מימוש הזכויות כרוך בהגשת תוכנית מפורטת שאישורה צפוי לקחת כמה שנים.

 

רומן אברמוביץ' רומן אברמוביץ' צילום: אתר קבוצת שלנו

 

אברמוביץ' (52) נמנה על עשירי העולם, (ממוקם 107 בדירוג עשירי העולם של פורבס לשנת 2019) והונו, שנצבר בעיקר מהשקעותיו בשוק הנפט והאלומיניום ברוסיה, מוערך בלמעלה מ־12 מיליארד דולר. בשנים האחרונות התגורר באנגליה, ומאז 2003 הוא הבעלים של קבוצת הכדורגל האנגלית צ'לסי.

 

ב־2015 ציין אברמוביץ' את השקעת הנדל"ן הראשונה שלו בישראל כאשר רכש את מלון ורסנו בשכונת נווה צדק בתל־אביב תמורת כ־100 מיליון שקל, מהאחים גיא וירון ורסנו. עסקה זו היתה יריית הפתיחה לכוונתו של אברמוביץ' לעשות עלייה לישראל, אותה השלים לפני שנה. 

x