חדשות נדל"ן

עיריית תל אביב מאשרת בתמ"א 38 תוספת שטח גם למשרדים

"אפשר לנייד שטח מרתף לקומות העליונות", כך נכתב בחוות דעת משפטית של העירייה בתוכנית לרובע 4 - הקובעת הנחיות מימוש של התחדשות עירונית באזורים הוותיקים בעיר

ענת דניאלי 08:4726.12.19

בעלי משרדים בתוך מבני מגורים זכאים לתוספת שטחים בפרויקטים של התחדשות עירונית ברובע 4 בתל אביב, כך נודע ל"כלכליסט".

 

 

אבן גבירול. נכלל ברובע 4 אבן גבירול. נכלל ברובע 4 צילום: אוראל כהן

 

"אין כל מניעה לנייד שטח משרד בהיתר בקומת המרתף לקומות העליונות, ולהגדיל את שטחו על חשבון שטחים מותרים", נכתב בחוות דעת משפטית של עיריית תל אביב.

 

התוכנית לרובע 4 - שכולל את אזור הצפון החדש, מאבן גבירול במערב עד דרך נמיר במזרח; ומפארק הירקון בצפון עד רחוב שאול המלך בדרום - קובעת הנחיות מימוש של התחדשות עירונית באזורים הוותיקים.

 

חוות הדעת של העירייה ניתנה בעקבות פנייה של עורכי הדין ענת בירן ודורון שי, לאחר שיזמים טענו בפני בעלי משרדים כי העירייה אינה מסכימה להוסיף להם שטחים.

 

עו"ד ענת בירן: "חוות הדעת המשפטית היא בגדר בשורה לבעלי המשרדים בעיר, ויש בכך לחזק את מעמדם במסגרת המו"מ מול היזם. היו לא מעט מקרים שבעלי משרדים בתל אביב לא זכו לתוספת מטרים בפרויקטי התחדשות עירונית בשל פרשנות שגויה של היזמים. כעת בעלי משרדים רבים שאושרו להם שימושים עיקריים בהיתר בקומות המרתף בתוכניות רובע 3 ו־4 יוכלו לזכות בתוספת שטחים כמו בעלי דירות מגורים".

 

מעיריית תל אביב נמסר: "חוות הדעת מתייחסת לרובע 4, ואינה מחייבת עבור רובע 3. אם תוגש בקשה דומה ברובע 3, יימסר המידע התכנוני".

x