$
חדשות נדל"ן

בלעדי לכלכליסט

אמפא במו"מ להעברת גוגל למגדל חלופי עתידי

לובינסקי במגעים עם אמפא להקמת מגדל במגרש בתל אביב. הצעד יאפשר לאמפא לשמור על גוגל, שכעת שוכרת ממנה משרדים באלקטרה ובוחנת אתרים להתרחבות

שלומית צור 07:2526.12.19

מגרש סיפולוקס ברחוב יגאל אלון בתל אביב מתעורר לחיים: חברת אמפא נדל"ן מנהלת משא ומתן עם בעלי מגרש סיפולוקס ביגאל אלון 106-100 להקמת מגדל משרדים בן 55 אלף מ"ר במסגרת עסקת קומבינציה, כך נודע ל"כלכליסט".

 

 

המגרש, שבו פעל בעבר מפעל סיפולוקס המיתולוגי לייצור בקבוקי סודה, בבעלות קבוצת לובינסקי, שבבעלות משפחת מנור, וחברת ליבנטל אחזקות שבבעלות הקבלנים הוותיקים אבירם דולינגר, ברוך אופיר ויחזקאל אלעני.

 

מגרש סיפולוקס בצמוד למגדל אלקטרה. עסקת קומבינציה בשיעור של 50% מגרש סיפולוקס בצמוד למגדל אלקטרה. עסקת קומבינציה בשיעור של 50% צילום: אוראל כהן

 

בין הצדדים מתגבשת עסקת קומבינציה בשיעור של 50%, שלפיה אמפא תקים את מגדל המשרדים על המגרש, ותקבל כמחצית משטחי המשרדים בו, ובעלות המגרש יקבלו מחצית משטחי המשרדים הנוספים. הצדדים לא מכחישים את דבר המשא ומתן ביניהם, אך מבהירים כי לא נחתם כל הסכם מחייב בנוגע למגרש.

 

למקרה שהעסקה תבשיל, אמפא כבר מנהלת מגעים עם ענקית החיפוש גוגל לעבור למגדל המשרדים העתידי. גוגל שוכנת כיום בקומות 34-26 במגדל אלקטרה הסמוך, שאף הוא בבעלות אמפא. מגדל זה מצוי בתפוסה מלאה, מה שמקשה על יכולתה של גוגל להתרחב בו. הקמת מגדל משרדים חדש במגרש סיפולוקס תאפשר לגוגל לשכור מספר גדול יותר של קומות מאמפא, לא רחוק ממקום משרדיה כיום. מבחינת אמפא מהלך זה יאפשר לה לשמור על גוגל כשוכרת איכותית כשתגיע שעתה להתרחב. עם זאת, לדברי גורם בשוק, גוגל בוחנת גם אופציות נוספות להשכרת שטחים במגדלים חדשים הנבנים ועתידים להיבנות בעיר להעברת משרדיה.

 

משפחת מנור רכשה מחצית מהמגרש ששטחו כ־2.2 דונמים בספטמבר 2009 תמורת 7.5 מיליון שקל מחברת ליבנטל אחזקות ומחברת קיסריה מקרקעין. אמפא מצויה בבעלות המשפחות נקש ופוגל, ומחזיקה כיום בבעלות מלאה במגדל אלקטרה. זאת לאחר שחברת אלקטרה מכרה ב־2014 את אחזוקתיה במגדל תמורת 300 מיליון שקל למשפחת נקש.

 

מקבוצת לובינסקי נמסר בתגובה: "חברת עדמית תעשיות ושירותי רכב בירושלים מקבוצת לובינסקי מחזיקה בקרקע בבעלות משותפת עם חברת ליבנטל אחזקות. המשקיעים טרם החליטו בדבר דרך השימוש במגרש, באם בנייה עצמית או בשיתוף פעולה עם אחרים, ובוודאי שלא חתמו על הסכם מחייב עם אמפא או כל גורם אחר. כמו כן אין לנו ולא היה לנו קשר או משא ומתן בנושא הנטען עם גוגל".

 

מאמפא נדל"ן נמסר בתגובה: "אין כל הסכם בנוגע למגרש סיפולוקס". מגוגל לא נמסרה תגובה.

 

מעיריית תל אביב נמסר כי תוכנית סיפולוקס כוללת שימור ושיפוץ מבנה מפעל סיפולוקס ההיסטורי.

x