נדל"ן עולמי

שדרות המיליארדרים: הרחובות היוקרתיים ביותר בעולם

אלה המקומות שבהם תצטרכו לשלם עשרות מיליוני דולרים כדי לרכוש בית

שירות כלכליסט 22:1722.12.19

שדרת המיליארדרים של ניו יורק, רחוב 57 במנהטן, המאכלסת את רוב מגדלי המגורים היוקרתיים, היא רחוב המגורים האקסקלוסיבי ביותר לפי שתיים מסוכנויות התיווך הגדולות בעולם.ברחוב, בו ממוקמים בין השאר מגדלים כמו 432 פארק, One57, סנטרל פארק טאוור ו-Steinway Tower, התבצעו 41 עסקאות מגורים בהיקף העולה על 25 מיליון דולר כל אחת בחמש השנים האחרונות; המחיר הממוצע עומד על 38.5 מיליון דולר.

  

 

שדרת המיליארדרים של ניו יורק, רחוב 57 במנהטן שדרת המיליארדרים של ניו יורק, רחוב 57 במנהטן צילום: גטי

 

על מנת לדרג את הרחוב והאזור האקסקלוסיבי ביותר, סוכנויות התיווך ניתחו נתוני מכירות ממשרדיהם, רישומים ממשלתיים ומקורות נדל"ן אחרים מערים ברחבי העולם בין השנים 2015 ל-2019. 

 

רחוב מאונט ניקולסון, הונג קונג רחוב מאונט ניקולסון, הונג קונג צילום: Wheelock Properties

 

למקום השני הגיע רחוב Mount Nicholson Road בשכונת פסגת ויקטוריה (The Peak) בהונג קונג, עם 35 עסקאות מכירה שהוערכו ביותר מ-25 מיליון דולר בחמש השנים האחרונות. עם זאת, הרחוב מתהדר בממוצע מכירות של 81.8 מיליון דולר, הגבוה ביותר במחקר.

 

Pacific Coast Highway, לוס אנג'לס Pacific Coast Highway, לוס אנג'לס צילום: Zillow

 

"המחירים ברחוב ההונג קונגי הם בני קיימא - המחקר שלנו הראה שמחירי דירות מותרות לא מושפעים מהמצב הכלכלי כמו מחירים בשוק הכללי", אמר דייויד ג'י, מנהל וראש מחקר וייעוץ ב-Knight Frank Greater China, אחד ממשרדי התיווך שלקחו חלק במחקר.

 

S Ocean Boulevard, פאלם ביץ' מיאמי S Ocean Boulevard, פאלם ביץ' מיאמי צילום: Christie's

 

הרחובות סנטרל פארק סאות', פארק אווניו והשדרה החמישית בניו יורק לקחו את המקומות השלישי, הרביעי והשביעי בהתאמה. שני מיקומים נוספים שזכו במיקום גבוה בעשירייה הראשונה הם Pacific Coast Highway בלוס אנג'לס, ושדרות סאות' אושן בפאלם ביץ', פלורידה, עם עשר עסקאות בסכום של מעל ל-25 מיליון דולר כל אחד.

 

Grosvenor Square, לונדון Grosvenor Square, לונדון צילום: ויקיפדיה

 

סאות' אושן ביץ' ידועה כשדרת המיליארדים, והיא מושכת בעלי הון גם בזכות חוקי המס המקלים שלה וסגנון החיים המפואר שמציע האזור. ברחוב, המאכלס בין היתר את אחוזת מאר-א-לאגו, ביתו של נשיא ארצות הברית, טראמפ, בוצעו השנה עסקאות שוברות שיאים, כמו למשל עסקת הרכישה של אחוזת La Follia, הצופה לאוקיינוס, ב-100 מיליון דולר. 

סנטרל פארק, ווסט מנהטן, ניו יורק סנטרל פארק, ווסט מנהטן, ניו יורק צילום: ויקיפדיה

 

ב-Pacific Coast Highway בלוס אנג'לס נרשמו 10 מכירות בסכום של יותר מ-25 מיליון דולר בחמש השנים האחרונות, ביניהן שתיים בסכום של יותר מ-100 מיליון דולר, כך לפי הדו"ח.

 

Mount Kellett Road, רחוב נוסף בהונג קונג - גם הוא בשכונת פסגת ויקטוריה, ו-Conduit Road הממוקם במיד-לוולס (שכונה ליד פסגת ויקטוריה) הגיעו למקום השישי והתשיעי, עם 10 מכירות בסכום של מעל ל-25 מיליון דולר כל אחד; כיכר גרוונר בלונדון דורגה במקום החמישי, עם 13 מכירות מסוג זה.
x