שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
תיירות

מזרנים ומכונות קפה - הדברים המפתיעים שנגנבים ממלונות היוקרה

מגזין מלונות ערך סקר בין מלונות ארבעה וחמישה כוכבים ובדק מהם הפריטים שנוטלים אתם אורחים. מגבות, בקבוקי שמפו ומתלים לבגדים הם גניבות קטנות. אבל בלא מעט מלונות יוקרה האורחים לא חוששים לקחת אתם גם דברים גדולים ומוזרים. למשל ממלון בצרפת נגנב ראש מפוחלץ של חזיר

שירות כלכליסט 21:0110.12.19

מטיילים "חסכנים" ידועים בכך שקצת לפני שהם עושים צ'ק אאוט במלון הם משחילים למזוודה שלהם איזה כובע-מקלחת, בקבוק שמפו קטן או אפילו נעלי בית של המלון.

 

 

 

אורחים יותר חצופים מצליחים לגנוב חפצים קצת יותר מרשימים כמו מזרונים, מכונות קפה ואפילו פוחלצי חיות. מגזין המלונות והספא, Wellness Heaven, ערך סקר בנושא בין 1,157 בתי מלון של ארבעה וחמישה כוכבים.

 

חדר במלון 5 כוכבים חדר במלון 5 כוכבים צילום: שאטרסטוק

 

49 מלונות דיווחו כי בשנתיים האחרונות נגנבו מהם מזרונים, כך אמר ל-CNN טאסילו קאילמן, מנכ"ל המגזין, והוסיף כי אלו לרוב בתי מלון הסובלים מגניבות מרובות. "הם אמרו לי כי זה קורה לרוב בלילה - כאשר הקבלה לא פתוחה, כשאין שם אף אחד. בחלקם יש מצלמות אבטחה בהן ניתן לראות את הגנבים מעבירים את המזרונים למעלית".

 

בזמן שמגבות, חלוקי רחצה ומתלי מעילים הם החפצים שנלקחים לעתים קרובות יותר ממלונות יוקרה, אורחים ניסו גם לגנוב חפצים גדולים ויקרים יותר כמו טאבלטים ומערכות טלוויזיה ברוב מדינות אירופה ואסיה. כך עולה מהסקר.

 

"זה הפתיע אותי משום שהמלונות יכולים לדעת מי גנב את החפצים, מאחר שעובדי הניקיון  נכנסים לחדרים אחרי עזיבת האורחים ובודקים מה חסר", הוסיף קאילמן.

 

 

 צילום: שאטרסטוק

 

בעוד שמלונות ארבעה כוכבים רבים מחברים את הפריטים שלהם למערכת אזעקה שתופעל ברגע שיילקחו ממקומם, קשה לראות איך מלונות חמישה כוכבים מתעמתים עם גנבים או מדווחים למשטרה על גניבה. "במקרים רבים, הם לא מדווחים למשטרה, כי הם לא מעוניינים שהדבר יתפרסם", אמר קאילמן.

 

הסקר של Wellness Heaven בחן 634 מלונות ארבעה כוכבים ו-523 מלונות חמישה כוכבים, ומצא "הבדלים מרשימים" בין האורחים - הסוקרים אמרו כי מערכות טלוויזיה, טאבלטים ומזרונים נגנבו באופן תכוף יותר ממלונות חמישה כוכבים בזמן שאורחים במלונות ארבעה כוכבים התעניינו יותר בסוללות ובמכשירי שלט רחוק.

 

אחת הגניבות המפתיעות ביותר היתה של ראש מפוחלץ של חזיר שנלקח ממלון בצרפת, ואורח אחד במלון באנגליה לקח את המספרים שהיו נעוצים על דלת חדרו - דבר שעובדי המלון גילו רק מאוחר יותר כאשר האורחים הבאים לא הצליחו למצוא את החדר.

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

x