$
חדשות נדל"ן

פרסום ראשון

הפניקס תבנה קומפלקס משרדים על 60 דונם במתחם האלף בראשל"צ

חברת הביטוח היא היחידה שהתמודדה במכרז והציעה סכום של 338 מיליון שקל בעוד שמחיר המינימום היה 310 מילון שקל. כיום שוכן מטה הפניקס בבית הוורד בגבעתיים

אמיתי גזית 15:2216.12.19
הפניקס זכתה במכרז ענק לרכישת מגרש בגודל 60 דונם לבניית קומפלקס משרדים במתחם האלף בראשון לציון, ותבנה בו את המטה החדש שלה. הפניקס היא היחידה שהתמודדה במכרז, הציעה סכום של 338 מיליון שקל בעוד שמחיר המינימום היה 310 מילון שקל. ההכרזה על זכייתה באופן רשמי כפופה לאישור ועדת המכרזים, שצפויה לדון בהצעה בשבועות הקרובים.  

 

 

המגרש שבו היא זכתה נמצא בחלקו הצפוני של מתחם האלף ואפשר לבנות בו כמה בניינים בגבוה של עד 19 קומות ששטחם הכולל הוא כ-350 אלף מ"ר ועוד כ-220 אלף מ"ר תת קרקעי.

 

כיום שוכן מטה הפניקס בבית הוורד בגבעתיים, על שטח של כמעט 20 אלף מ”ר וב־2015 העריכה הפניקס כי שוויו 300 מיליון שקל. החברה תוכל לרכז משרדים שלה מבית הוורד ובניינים אחרים בקמפוס החדש בראשון לציון.

 

 

מתחם האלף בראשון לציון מתחם האלף בראשון לציון צילום: אוראל כהן

 

כפי שנחשף בכלכליסט עיריית ראשון לציון שואפת להפוך את מתחם האלף למרכז פיננסי. לפני 3 שנים קבוצת דיסקונט זכתה במכרז צנוע יחסית במגרש בגודל 21 דונם עליו שילמה 105 מיליון שקל והיא בונה בו כיום קמפוס שאליו תעביר חלק גדול מיחידות המטה של הבנק, של מרכנתיל דיסקונט, ושל חברת כרטיסי האשראי ויזה כאל.

 

הדמיית המתחם הדמיית המתחם צילום: פאר לוין סטודיו

 

בעקבות זאת המכרז שבו זכתה הפניקס הוגבל להתמודדות של חברות המוגדרות כגוף פיננסי על פי חוק בנק ישראל. בנוסף הזוכה מחוייבת לבנות תוך 8 שנים מחצית מהיקף זכויות הבניה, כאשר לפחות 50 אלף מ"ר יהיו על פי תנאי המכרז לשימוש עצמי. התנאים האלה הרחיקו מתמודדים אחרים וסללו את הדרך לזכייה של הפניקס.

 

עם השלמת המכרז הזה ראשון לציון שיווקה כבר מחצית מזכויות הבניה במתחם האלף. מלבד דיסקונט רכשו בו עד כה מגרשים החברות פרשקובסקי ואמות, שמכרו מחצית מהפרויקט לחברת הביטוח מגדל, וכן רוגובין וקרן JTLV.

 

רז קינסטליך, ראש  עיריית ראשל"צ: "מתחם האלף הוא המטרופולין החדש של ישראל, יציב סטנדרטים חדשים בכל הקשור למתחמי עסקים, מגורים ופנאי ויספק 100 אלף מקומות עבודה לכלל תושבי העיר. המגזר העסקי מביע אמון גדול בראשון לציון ובמתחם ה-1,000 בזכות הנגישות התחבורתית של המתחם בשילוב עם מיקום גאוגרפי ותחבורה ציבורית יעילה". עדי ברוק, מנכ"ל מנהלת מתחם האלף הוסיף: "ההתעניינות הגדולה במכרזים מצביעה על זיהוי הפוטנציאל במתחם. אני שמח שהתפיסה העירונית והגיבוי למהלכים שתוכננו בקפידה ע"י המנהלת נושאים פרי".

 

x