$
חדשות נדל"ן

מצטייני ענף הנדל"ן 2019: "חיזוק נגד רעידות אדמה לא יבנה 60% מהמדינה מחדש"

מנכ"ל אפריקה התחדשות עירונית אסף סימון ניצל את במת אירוע פרסי הנדל"ן של DUN'S 100 כדי לטעון שביטול תמ"א 38 הוא דווקא בשורה לענף, שכן היא לא דחפה לשיעורי הבנייה הנדרשים למשק

נעמי צורף 07:2605.12.19

  

 

הנהלת דן אנד ברדסטריט ישראל אירחה את ראשי ענף הנדל"ן לרגל אירוע פרסי הנדל"ן של DUN'S 100 לשנת 2019 שנערך במסגרת כנס הנדל"ן השנתי של המרכז לבניה במלון הרויאל ביץ' באילת. במסגרת האירוע שהתקיים ביום שלישי נערכו ארוחת ערב וטקס קבלת פרסים, וחולקו שמונה אותות הצטיינות בהנחיית העיתונאית לוסי אהריש לחברות הנדל"ן המובילות במשק. אלו נבחרו מבין מאות חברות בידי ועדת שיפוט מקצועית המורכבת מבכירים בענף הנדל"ן ונציגים מוועידת עיר הנדל"ן.

 

אות "אשה פורצת דרך" בענף הנדל"ן הוענק לחני הורוביץ, יו"ר ובעלים בקבוצת הורוביץ, כהוקרה על פעילותה והישגיה בענף הנדל"ן בישראל; אות מופת על "מפעל חיים" בענף הנדל"ן הוענק לאורי דורי המנוח על תרומתו והשפעתו על ענף הנדל"ן בישראל, ורעייתו נחמה דורי הגיעה לקבל את האות; אות מצוינות עסקית בתחום הבנייה הוענק לאלקטרה בנייה בראשותו של המנכ"ל ירון שורק; אות מצוינות עסקית בייזום נדל"ן הוענק לאשדר בראשות מנכ"ל החברה ארנון פרידמן; אות מצוינות עסקית בתחום המלונאות הוענק לקבוצת ישרוטל בראשות המנכ"ל ליאור רביב; אות מצוינות עסקית בתחום תעשיות הבנייה הוענק לאלדד בן משה, לשעבר מנכ"ל אינרום; אות מצוינות עיסקית בתחום פינוי בינוי הוענק לחברת אאורה בראשות המנכ"ל יעקב אטרקצ'י; ואות מצוינות עסקית בתחום תמ"א 38 הוענק לאפריקה התחדשות עירונית בראשות המנכ"ל אסף סימון.

 

מימין לשמאל: איתן צור, אורן הוד, נחמה דורי, ירון שורק, דנה דורי, אפרת שגב, חני הורוביץ, אריאל שרייבר, יעקב אטרקצ'י, ערן רולס, אלדד בן משה, אסף סימון וארנון פרידמן מימין לשמאל: איתן צור, אורן הוד, נחמה דורי, ירון שורק, דנה דורי, אפרת שגב, חני הורוביץ, אריאל שרייבר, יעקב אטרקצ'י, ערן רולס, אלדד בן משה, אסף סימון וארנון פרידמן צילום: יריב כץ

 

באירוע נכחו בכירי ענף הנדל"ן וחברי הנהלת דן אנד ברדסטריט ישראל, ובהם סמנכ"ל שיווק ומכירות אריאל שרייבר, סמנכ"ל מנהלת אגף כלכלה מידע ומחקר אפרת שגב ומנהל השיווק אופיר שמואל.

 

"כינסנו את בכירי ענף הנדל"ן כדי להוקיר מצוינות עסקית וניהולית, כחלק מאירועי המצוינות של DUN'S 100 המתקיימים כבר עשרות שנים", אמר שרייבר. "מצוינות היא ערך עליון בתרבות העבודה בכלל ובישראל בפרט, ומניעה את החברות להצלחה יתרה. אנחנו גאים להפנות הערב את הזרקור על אותם אלה העומדים בראש".

 

"לא משנה מי רה"מ, אנשים צריכים דירות"

 

"ישרוטל היום היא לא רק חברת מלונות, אנחנו גם חברה של נדל"ן, בונים היום 12 בתי מלון חדשים בכל הארץ", אמר מנכ"ל ישרוטל ליאור רביב. "אנחנו עובדים בתל אביב, בירושלים, בשדה בוקר ובים המלח. יש לנו לא מעט אתגרים בענף המלונאות. קודם כל, לשווק את מדינת ישראל בחו"ל זה לא עניין פשוט היום. אבל אנחנו עדיין מצליחים לייצר תיירות יפה. גם השוק המקומי מהווה עבורנו אתגר לא פשוט. הגישה שלנו היא שאנחנו לא מוכרים מלונות, אלא מוכרים חוויה שהיא ייחודית לנו ולשמחתי הרבה אנחנו מצליחים. הזכייה בפרס היא כבוד גדול לעשייה שלנו, לכל 5,500 עובדי החברה, ואני מאושר בשבילנו ובשבילם".

 

 

מימין: יעקב אטרקצ'י, אריאל שרייבר, נחמה דורי ואסף סימון מימין: יעקב אטרקצ'י, אריאל שרייבר, נחמה דורי ואסף סימון צילום: ניב קנטור

 

"בתקופה האחרונה אנחנו רואים שהשוק מתעורר", אמרה יו"ר ובעלי קבוצת הורוביץ חני הורוביץ. "בסוף היום אנשים צריכים דירות וקונים דירות. מחיר למשתכן נתנה פתרון לפלח אוכלוסייה מסוים ולא פתרה לשאר האוכלוסייה. השוק מבין שאין למה לחכות והמחירים יעלו, אז הציבור מגיע למשרדי המכירות וקונה דירות. חוסר היציבות השלטונית לא משנה, זה לא משנה מי יהיה ראש הממשלה, אנשים צריכים דירות".

 

"שעת המבחן ליזמים לבנות את ישראל לשנים הבאות"

 

"מחיר למשתכן היא תוכנית שנועדה להביא להישג יד של חסרי דיור דירות במחיר נמוך יותר, והצליחה באופן חלקי", אמר מנכ"ל אשדר ארנון פרידמן. "אני חושב שצריך להביא תוכנית טובה יותר. אשדר שמה לעצמה למטרה להיות חברה מובילה בתחום הנדל"ן למגורים בישראל, ופועלת בנחישות כבר שנים כדי להגדיל את היקף הפרויקטים שלה. אני שמח שהצלחנו להגיע להיקף מכירות מאוד גדול ולהגדיל את רווחי החברה".

 

 

מימין: אריאל שרייבר, חני הורוביץ וארנון פרידמן מימין: אריאל שרייבר, חני הורוביץ וארנון פרידמן צילום: ניב קנטור

 

מנכ"ל אפריקה התחדשות עירונית אסף סימון התייחס להחלטה שלפיה תוכנית תמ"א 38 תפסיק לפעול בעוד כשנתיים מבלי שגובשה לה תוכנית חלופית. "אנחנו אכן נמצאים בחוסר ודאות, אבל עם זאת, ביטול תמ"א 38 הוא בשורה לענף. עלינו להוציא את הדיון לרמת המאקרו, להבין שמדינת ישראל בשנת 2040 לא תיראה כמו ישראל היום. היקף הבנייה שצריכים לעמוד בו תוך כ־20 שנה הוא 1.5 מיליון יחידות דיור חדשות, כ־400–500 אלף בתחום ההתחדשות העירונית. צריך להבין שתוכנית של חיזוק נגד רעידות אדמה ונגד טילים לא יכולה להביא לבנייה של כ־60% ממדינת ישראל מחדש ולכן אנחנו חושבים שההחלטה הזו נכונה.

 

"לתפיסתי זו שעת המבחן שלנו כיזמים, ועלינו להצטרף למוסדות המדינה ולבנות את מדינת ישראל לשנים הבאות. אני מציע לייצר כמה שיותר ודאות. הייתי רוצה להגיע למצב שאני נכנס לעירייה מסוימת ומיד מקבל דף הנחיות שמפרט למה אני נדרש, מה לוחות הזמנים ואיך אני מוציא את ההיתרים בלוחות הזמנים המהירים ביותר".

 

x