$
חדשות נדל"ן

נדחתה התנגדות של עיריית אור עקיבא לשתי תוכניות ענק לבנייה

העירייה טענה כי שטחי המגורים יובילו לקריסתה הכלכלית. עם זאת, בהחלטה נכתב כי "התוכנית אינה צפויה ליצור הכבדה מרוכזת על קופת העירייה"

דותן לוי 08:5728.11.19

ועדת המשנה לעררים במועצה הארצית לתכנון ובנייה דחתה את התנגדות עיריית אור עקיבא לשתי תוכניות ענק לבנייה, נווה אילן ונחל עדה, בישוב בטענה שהיקף שטחי המגורים יוביל לקריסתה הכלכלית.

 

 

לפי העירייה, כדי שהתוכנית תתאפשר יש לאתר שטח נוסף שיוסיף 660 אלף מ"ר לתעסוקה, בעירייה דרשו גם כי ההיתרים לבנייה יותנו בהסכם חלוקת הכנסות באזור התעשייה המתוכנן בשטח סמוך שבשליטת מועצת בנימינה־גבעת עדה, וכן בהגדלת חלוקת ההכנסות מפארק תעשייה קיסריה.

הדמיה של שכונות חדשות בנווה אילן הדמיה של שכונות חדשות בנווה אילן קרדיט: __שורץ בסנוסוף אדריכלים ובוני ערים ויצחק פרוינד - ייעוץ, תכנון וקידום פרויקטים.

 

דרישת העירייה נדחתה ובמועצה ציינו כי מדיניות התכנון הארצית בנושא שטחי תעסוקה עוברת בימים אלה בחינה מחדש לאחר שהתברר כי קיימים שטחי תעסוקה שאינם ממומשים, וכי ההיצע עולה על הביקוש.

 

עוד נכתב בהחלטה כי "התוכנית אינה צפויה ליצור הכבדה מרוכזת על קופת העירייה, ואם הגירעון התקציבי “לא יאפשר פיתוח תשתיות ומבני ציבור הנדרשים עבור יחידות דיור נוספות, ממילא יהווה הדבר נימוק לגיטימי לסירוב למתן היתרי בנייה נוספים".

 

לדברי עו"ד צבי שוב, מומחה לתכנון ובניה, "הועדה המקומית ביקשה כי לתכניות יוכנסו סעיפים המורים כי כל תוספת יחידות דיור יוגדרו כסטייה ניכרת מהתכנית, כלומר, מעין "הבטחה" שמספר יחידות הדיור לא יוכל לגדול. עם זאת , המועצה הארצית קבעה כי לא נכון להכניס לתכנית הוראה גורפת לפיה סטייה ממנה תהווה סטייה ניכרת".

 

 

 

x