שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

"מעשה נפשע": ירי לעבר מהנדס העיר רהט עקב סכסוך קרקעות

איברהים אבו סהיבאן נורה אתמול ונפצע קל; אין מדובר במקרה היחידי של פגיעה בעובדי ציבור בתחום הנדל"ן לאחרונה, ובאיגודי מהנדסי הערים והמתכננים נזעקים: "לא ייתכן שחיי משרת ציבור יהיו בסכנה"

אמיתי גזית 11:2913.10.19

איברהים אבו סהיבאן, מהנדס העיר רהט, נורה אתמול (שבת) בבוקר ונפצע קל על רקע סכסוך קרקעות בין משפחות בעיר. בעקבות כך, וכן בעקבות אירועים דומים מהעת האחרונה, נזעקים באיגוד מהנדסי הערים ובאיגוד המתכננים ומתריעים מפני פגיעה בעובדיהם.

 

 

 

 

איגוד מהנדסי הערים פרסם הודעה בה נכתב כי "לא יתכן שחיי משרת ציבור יהיו בסכנה על רקע מקצועי. מטרידה מאד העובדה שאירועים כאלה עלולים להשפיע על קבלת החלטות מקצועיות של מהנדסי ערים אחרים בעתיד. איגוד מהנדסי הערים מזועזע מהמעשה הנפשע הזה שבו חיי מהנדסי ערים הופכים למטרה. לאירוע זה מתווספת שורה ארוכה של איומים רבים אחרים". באיגוד מזכירים כי זה "בתחילת חודש מרץ האחרון נורה ונפצע אברהים חדד, מהנדס ועדת בקעת בית הכרם בצפון, וחודש לאחר מכן התפוצץ מטען חבלה שהוטמן במכוניתה של עובדת באותה ועדה. איגוד מהנדסי ערים דורש כי גורמי ביטחון הפנים ומשרד האוצר, בו פועל מינהל התכנון, יוקיעו את המעשה ויפעלו להגן על ציבור המהנדסים העושים את עבודתם נאמנה".

רהט רהט צילום: ישראל יוסף

 

יו"ר האיגוד, אבנר אקרמן, נסער מהאירוע ומכך שלטענתו מוסדות המדינה עוברים על כך בשתיקה. אקרמן אמר לכלכליסט כי "במגזרים אחרים במשק ירי כזה לא היה עובר בשתיקה. חייבת לצאת הודעה ממרכז השלטון המקומי. שר האוצר משה כחלון, שמינהל התכנון תחתיו, לא אמר מילה, ומינהל התכנון הוציא הודעה רפה. גם מהמשרד לביטחון פנים לא יצאה הודעה".

 

אקרמן התייחס להודעת המינהל לפיה "מינהל התכנון רואה בחומרה את אירוע הירי בו נורה מהנדס העיר רהט, בשל מילוי תפקידו המקצועי. העובדה כי זהו האירוע השני של ירי במהנדס רשות בחצי שנה האחרונה, היא בלתי נסבלת, ויש להוקיע מקרים אלו בכל פה, ולאפשר לאנשי המקצוע ברשויות המקומיות באשר הן, להמשיך ולבצע עבודתם ביושרה וללא פחד".

איגוד המתכננים הצטרף לקריאתו של אקרמן ומסר בהודעה כי "מצב בו משרת ציבור נפגע על רקע מילוי תפקידו הינו בלתי נסבל. המתכננים, בשל מהות עיסוקם, נמצאים פעמים רבות בעין הסערה ועל המדינה להבטיח באופן אקטיבי את שלומם, ביטחונם ויכולת למלא את תפקידם".

 

משפחת אבו סהיבאן נגד משפחת אזברגה

האירוע שבעקבותיו נורה מהנדס העיר רהט הוא קטטה שפרצה בלילה שבין שישי לשבת בין בני משפחת אבו סהיבאן ובני משפחת אזברגה וזאת בעקבות מחלוקת רבת שנים על זכויות במקרקעין. בשבת בבוקר לאחר הקטטה נורה מהנדס העיר. בעקבות הדיווחים על הקטטה הגיעו כוחות משטרה רבים למקום. זמן קצר לאחר הדיווח על הירי נעצר החשוד במעשה בן 25 תושב העיר.

 

קדמה לקטה הצעה של ראש העיר פאיז אבו סהיבאן לפתור את המחלוקת על ידי הקצאה של מגרשים במיקום אחר, והפיכת שטח המחלקות לשטח ציבורי פתוח. אלא שמהנדס העיר וראש העיר הם בני משפחת אבו סהיבאן, צד אחד לסכסוך, ולכן ככל הנראה ההצעה לא התקבלה.

 

ממשטרת ישראל נמסר: "אנו עדים לכך כי אירועי הירי המתרחשים לעתים קרובות ביישובי החברה הערבית בישראל, רובם על רקע סכסוך פנימי הגולש לאלימות. בצד זאת פועלת המשטרה לילות כימים בנחישות להפסקתם תוך הקצאת מיטב ומירב הכוחות והמשאבים תוך חקירתם. משטרת ישראל תמשיך להיאבק בפשיעה החמורה על כל גווניה תוך כוונה למיצוי חקירתי והרחקתם של החשודים המעורבים מהמרחב הציבורי והכל למען האזרח הנורמטיבי שומר החוק".

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x