$
חדשות נדל"ן

אושרה תוכנית התמ”א 38 הגדולה ברעננה

פרויקט תמ”א 38 ברעננה לבניית 355 דירות יצא לדרך לאחר שבית המשפט קיבל את העתירות שהוגשו נגד ועדת הערר

דותן לוי 08:2212.09.19

בית המשפט המחוזי מרכז אישר את פרויקט התמ"א 38 הגדול ברעננה יותר מעשור לאחר שהוחל בקידומו, תוך שהוא הופך החלטת ועדת ערר מחוזית. המדובר בפרויקט הריסה ובנייה, שאותו קידמו מאז 2006 דיירים של שלושה בנייני רכבת ברחוב גאולה בשכונת קריית שרת בעיר יחד עם חברת רסקו. במסגרת הפרויקט, המשתרע על 9.3 דונם, אמורים להיבנות 355 דירות בשישה מבנים, במקומן של 138 דירות קיימות.

 

 

 

בספטמבר 2017, לאחר הליך ארוך, אישרה הוועדה המקומית בראשות איתן גינזבורג את הפרויקט. לתוכנית הוגשו כמה התנגדויות, אך ועדת התכנון המקומית דחתה אותן ונימקה כי מצב המבנים רעוע, וכי רוב הדירות הקיימות הן בשטח מזערי של 35 מ"ר וכן כי חניון תת קרקעי רחב היקף שייבנה במסגרת הפרויקט, ובו 540 מקומות, יענה על מצוקת החניה באזור.

 

אולם כמה מבעלי דירות בבניינים הסמוכים סרבו להשלים עם הבינוי המאסיבי שאושר סמוך להם, והגישו ערר נגד הפרויקט לוועדת הערר המחוזית, ובו נטען כי היקף הבינוי שאושר מופרז, וצפוי לפגוע קשות באיכות החיים של המתגוררים בסמוך לפרויקט. ועדת הערר קיבלה את ההתנגדות חלקית, וקבעה כי יש לבצע חישוב זכויות חדש מבלי להוסיף על הזכויות שמקנה תמ"א 38.

 

נגד החלטת ועדת הערר הוגשו שלוש עתירות שונות: האחת על ידי ועדת התכנון רעננה, השנייה על ידי הדיירים שאותם מייצג עו"ד עודד ישראלי, והשלישית על ידי החברה היזמית, רסקו. בעתירות נטען כי ההחלטה מסכלת פרויקט חשוב, וכי צמצום הזכויות יהפוך את הפרויקט לבלתי כלכלי ולמעשה יטרפד אותו.

 

השופט עוז ניר נאוי, קיבל את העתירות והורה על ביטול החלטת ועדת הערר: "הגעתי למסקנה כי החלטתה היא בלתי סבירה ואינה עומדת בשורה אחת עם תכלית החקיקה של תמ"א 38", קבע. לדברי השופט, זה פרויקט שממתין מעל לעשור לאישור ואשר תכנונו נעשה בשיתוף עם רשויות התכנון — הן הוועדה המקומית והן הוועדה המחוזית.

 

"אינני מקבל את עמדת ועדת הערר, לפיה אין מנוס מהחלטתה, אפילו במחיר הפרויקט כולו. המסקנה היחידה המתבקשת היא שההחלטה שנתקבלה בסופו של יום חורגת ממתחם הסבירות באופן קיצוני, משלא נלקחו בחשבון באופן ברור כלל השיקולים הנוגעים בדבר, ובהם משמעות ההחלטה על הפרויקט".

 

את חברת רסקו ייצגו עו"ד אמיתי אביעד ועו"ד איתמר ברודנר יחד עם עוה"ד אבי חסון.

 

את הוועדה המקומית לתכנון ובניוה רעננה ייצגו עו"ד רונן הורוביץ ממשרד הורוביץ, אבן, אוזן ושות'.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x