$
חדשות נדל"ן

אקרו נדל"ן והפניקס זכו במכרז למגרש בת"א תמורת 211 מיליון שקל

מדובר בשטח בהיקף של למעלה מ-2,600 מ"ר במתחם יצחק שדה בעיר, המיועד למגורים ותעסוקה. המגדלים שיוקמו בו יהוו חלק ממתחם הסיטי החדש, שיכלול 14 מגדלים בסך הכל ופארק פנימי שיתפרש על פני שטח של כ-21 דונם. ההודעה על הזכייה נמסרה רק היום ע"י רשות מקרקעי ישראל, מאחר שהיתה צריכה לבדוק הצעה של רויאל בנייני יוקרה שהתברר כי הערבות לה מזויפת

דותן לוי ואמיתי גזית 17:0305.09.19

הפניקס ואקרו נדל"ן זכו היום (ה') במכרז לרכישת מגרש במתחם יצחק שדה החדש (חסן ערפה) בת"א, בתמורה ל-211.2 מיליון שקל. המגרש, המשתרע על פני שטח של 2,626 מ"ר, ממוקם בצומת הרחובות מנחם בגין, יצחק שדה, קרליבך ולינקולן. על המגרש ניתן להקים לפי תב"ע תקפה 23 אלף מ"ר, וקיים פוטנציאל לפי תוכנית המתאר של תל אביב לבניית 28 אלף מ"ר הכוללים מגורים ותעסוקה.

 

 

מתחם חסן ערפה בת"א מתחם חסן ערפה בת"א צילום: עמית שעל

 

ההודעה על הזכייה במכרז נמסרה לחברות על ידי רשות מקרקעי ישראל רק היום משום שעד עתה נבדקה הצעה גבוהה יותר בסך 212 מיליון שקל שהגישה חברת רויאל בנייני יוקרה, וברמ"י חשדו כי עומד מאחורי ההצעה פושט הרגל יצחק חלה. תוך כדי הליכי בדיקה התברר כי שטר הערבות שסיפקה החברה זויף ולכן הוחלט כעת לפסול את ההצעה ולמסור הודעה לזוכות.

 

חלק ממתחם הסיטי

לחברת אקרו נדל"ן פעילות נוספת במתחם זה: החברה מקימה בימים אלה את מגדל "אלפא", שיכלול מגורים ומלון עסקים, ואת מגדל המשרדים "מגדל אקרו נדל"ן". בנוסף היא זכתה לאחרונה, בשיתוף עם הפניקס ויובלים, במכרז ענק לרכישת שלושה מגרשים צמודים במתחם. המגרשים, המתפרסים על שטח כולל של כ-10,400 מ"ר, ממוקמים בצומת הרחובות המסגר ו-1185 (רחוב חדש המחבר בין המסגר ודרך מנחם בגין, ומהווה המשך ישיר לרחוב מאז"ה).

 

למגרשים יש תב"ע תקפה של 53 אלף מ"ר, אולם ניתן יהיה להגדיל את זכויות הבניה עפ"י ת"א/5000 לכדי כ-133 אלף מ"ר בשימושים מעורבים, 75% מהם בייעוד לתעסוקה ומסחר והיתרה למגורים. בכוונת החברות להקים במתחם שלושה מגדלים בני 40 קומות כל אחד.

 

מגדלים אלו יהוו חלק ממתחם הסיטי החדש שיכלול 14 מגדלים, כאשר ביניהם יחבר פארק פנימי שיתפרש על פני שטח של כ-21 דונם. בשולי הפארק תוקם שדרת בתי קפה, מסעדות, חנויות בוטיק, מרכזי קניות, ספורט ובילוי. דיירי ואורחי המתחם ייהנו מנגישות קלה ונוחה, הן ברכב והן בתחבורה ציבורית. למתחם תוכננו יציאות וכניסות חכמות ונוחות לכל הכיוונים, לכלי רכב ולאופניים. בנוסף, במתחם החלו בהקמת תחנות הקו האדום והירוק של הרכבת הקלה. לאחרונה אף פורסם כי הסתיים שלב חפירת המנהרות בתוואי הקו האדום, וכי העבודה מתקדמת לפי התוכניות. המשמעות היא שהרכבת צפויה לפעול בעוד כשנתיים, כך על פי נת"ע.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x