$
חדשות נדל"ן

משפחת דיין, בעלי מלונות אפריקה ישראל, רכשה את מלון Port TLV ב־60 מיליון שקל

המלון, שנמצא בשלבי בנייה, ממוקם ברחוב יורדי הסירה, בכניסה הראשית למתחם נמל ת"א, במקום שבו שכן בעבר "פלפל הנמל", צמוד לחוף מציצים

דותן לוי 08:2205.09.19

משפחת דיין, שבבעלותה רשת מלונות אפריקה ישראל, רכשה מקבוצת חג'ג' את מלון Port TLV בסכום של 60 מיליון שקל בתוספת מע"מ.

 

המלון, שנמצא בשלבי בנייה, ממותג כמלון בוטיק יוקרתי והוא צפוי לשלב גם מגורים. מיקומו: ברחוב יורדי הסירה, בכניסה הראשית למתחם הנמל, במקום שבו שכן בעבר "פלפל הנמל", צמוד לחוף מציצים. הפרויקט כולל בניין בן 10 קומות, ובו 39 דירות יוקרה הצופות כולן לים, וכן מלון בוטיק בן 44 חדרים וקומת מסחר של 420 מ"ר. הפרויקט תוכנן על ידי האדריכל אילן פיבקו.

 

במשא ומתן בין משפחות חג'ג' לדיין נדונה האפשרות שמשפחת דיין תיקח על עצמה את ניהול המלון, אך בהמשך החליטו הצדדים על עסקה שבמסגרתה היא תרכוש את החלק המלונאי, ללא הדירות. חדרי המלון ממוקמים בשתי הקומות הראשונות של הבניין.

 

הדמיית מלון Port TLV בת"א הדמיית מלון Port TLV בת"א הדמיות: סטודיו אילן פיבקו

 

עו"ד טל בננסון עו"ד טל בננסון

חלק המגורים של הפרויקט נבנה על ידי משפחת חג'ג' כפרויקט יזמי, והדירות בו משווקות במחירים גבוהים של כ־100 אלף שקל למ"ר. בדצמבר 2016 משפחת דיין רכשה מאפריקה ישראל ומחברת נץ ארבעה מלונות: שני מלונות באילת, מלון be city ומלון לה פלאיה, ב־70 מיליון שקל, ומלונות קראון פלאזה תל אביב וקראון פלאזה אילת תמורת 460 מיליון שקל. ביולי 2017 רכשה את אפריקה מלונות ב־413 מיליון שקל.

 

לאחרונה דיווחה המשפחה על מספר רכישות נוספות, ובהן בית המכס הדרומי תמורת 45 מיליון שקל ומלון הבוטיק אינדיגו ברמת גן, לפני כחמישה חודשים, תמורת 115 מיליון שקל.

 

בשלוש העסקאות האחרונות ניהל איציק דיין את המו"מ בשם משפחת דיין, ועורכי הדין טל בננסון ויובל טילינגר ייצגו את המשפחה בצד המשפטי.

מקבוצת חג'ג' נמסר: "משפחת דיין היא משפחה מאוד אמידה ומכובדת, שאנחנו מאמינים מאוד בשיתוף הפעולה איתה, והיה לנו חשוב למכור את המלון לגורמים שמבינים מלונאות".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x