$
חדשות נדל

פרסום ראשון

רויאל בנייני יוקרה מבקשת לחייב את רמ"י להכריז עליה כזוכה במכרז "חסן ערפה" בת"א

החברה פנתה לביהמ"ש כדי שיוציא צו ביניים בנושא. לטענתה היא הזוכה במכרז שנסגר ב-30 ביולי, משום שהצעתה בסך 212 מיליון שקל היא הגבוהה ביותר. ברמ"י חושדים שרויאל בנייני יוקרה שייכת לקבלן פושט הרגל יצחק חלה

אמיתי גזית 17:4521.08.19

התפתחות במכרז של רשות מקרקעי ישראל לבניית המגדל האחרון במתחם "חסן ערפה" בתל אביב. חברת רויאל בנייני יוקרה פנתה לבית המשפט המחוזי בירושלים (בשבתו כבית משפט לענייני מנהליים) בבקשה למתן צו ביניים להורות לרמ"י לפרסם כי היא הזוכה במכרז, וכן להורות על מתן צו איסור דיספוזיציה (כלומר שינוי הבעלות על הקרקע).

 

 

 

ברמ"י חושדים שרויאל בנייני יוקרה שייכת לקבלן פושט הרגל יצחק חלה. החברה דורשת כאמור מרמ"י להודיע כי היא הזוכה במכרז שנסגר ב-30 ביולי, משום שהצעתה בסך 212 מיליון שקל היא הגבוהה ביותר.

 

מהבקשה עולה כי רמ"י התמהמה בפרסום הזוכה במכרז משום שחשדה כי העומד בראש החברה הוא כאמור יצחק חלה. בעבר פורסם כי חלה חייב מיליוני שקלים לנושיו, ושיווק דירות בפרויקט "פסגות אפק" בראש העין תוך שהקים חברות הרשומות על שם אנשים אחרים. במרץ 2017 הוצא נגדו צו ארעי שהורה לו לחדול משיווק הפרויקט בראש העין.

 

 

הדמיית הפרויקט במתחם חסן ערפה הדמיית הפרויקט במתחם חסן ערפה הדמיה: View Point

 

לאור זאת ועדת המכרזים שעסקה במכרז חסן ערפה דרשה מהחברה שורה של הבהרות באשר למצבו המשפטי של חלה. בבקשה שהגישה החברה לבית המשפט היא טוענת כי חברה בע"מ היא ישות משפטית נפרדת וקיים מסך בינה לבין בעלי המניות שבה.

 

לטענתה הצו מ-2017 הוצא לצד שלישי (חלה, א"ג) שאינו קשור לחברה. בנוסף נטען כי ממילא המכרז בראש העין לא יצא לפועל לכן הצו מ-2017 בטל ומבוטל. כמו כן נטען כי לא נאסר על החברה לגשת למכרז בחאסן ערפה, ולא לחדול לשווק ולמכור דירות.

 

מתחם חסן ערפה הוא אזור תעסוקה במרכז ת"א שממוקן בין הרחובות דרך בגין ממערב, יצחק שדה מצפון, המסגר ממזרח ודוד חכמי בדרום. החלקה שבלב הסערה כי האחרונה שיוצאת למכרז במתחם חסן ערפה ששטחו הכולל הוא כ-80 דונם ובו יבנו 14 מגדלים. גודל החלקה שבמכרז 2.6 דונם ועל פי התבע המאושרת אפשר לבנות כ-20 אלף מ"ר ב-20 קומות, אבל הוועדה המקומית תל אביב תוכל לאשר הגבהה לכ-30 קומות.

 

מאז נסגר המכרז בסוף יולי שוק הנדל"ן מצפה לפרסום התוצאות, ורבים תהו מדוע הפרסום מתמהמה. גורמים רבים בענף היו בטוחים עד עתה כי ההצעה משותפת לאקרו נדלו והפניקס בסך 211 מיליון שקל היא הזוכה.

 

מרמ"י נמסר בתגובה: "הגיע לידי ועדת המכרזים ברמ"י החלטה בהליך משפטי, שרמ"י לא היתה צד לו, ממנו עולה לכאורה שהיזם מנוע להשתתף במכרזים לאור זאת ועדת המכרזים ראתה לנכון לבקש מהיזם הבהרות בטרם תקבל החלטה בעניינו הבהרות כאמור טרם התקבלו ברמ"י. טרם התקבלה החלטה בדבר הזוכה במכרז. רמ"י תגיב לעתירה בבית המשפט".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x