$
חדשות נדל"ן

אושרה תוכנית האב למתחם התחנה הישנה במרכז ירושלים

התוכנית מציעה הקמה של מתחם עירוני פעיל עם עירוב שימושים מגוון של מגורים, מסחר, תעסוקה, מבני ציבור ומלונאות. בסה"י יתווספו 1,450 יח"ד

דותן לוי 08:3519.08.19

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בירושלים אישרה את תוכנית האב למתחם התחנה הישנה, שתוסיף כ־1,450 דירות למלונאות ומגורים, כך נודע ל"כלכליסט". המתחם משתרע על כ־75 דונם בין הרחובות דרך חברון במזרח, מרים החשמונאית בדרום, דרך בית לחם במערב ורחוב דוד רמז בצפון.

 

התוכנית מציעה הקמה של מתחם עירוני פעיל עם עירוב שימושים מגוון של מגורים, מסחר, תעסוקה, מבני ציבור ומלונאות, ומחלקת את המתחם לחמישה מגרשים בהתאם לבעלויות בשטח: קרן JVP של אראל מרגלית, רשות מקרקעי ישראל וחברת רכבת במושבה, הכוללת את אבי מורדוך, רמי לוי וחברת פז. לפי התכנון, המתחם יכלול כ־600 דירות למגורים, 600 חדרי מלון ו־250 יחידות דיור מוגן.

 

דרך חברון דרך חברון צילום: עמית שאבי

 

הוועדה המקומית החליטה על דירוג הבינוי וזכויות הבנייה מצפון לדרום, במטרה להקטין את הבינוי לכיוון העיר העתיקה: זכויות בנייה של 350% בדרום התוכנית, ו־250% בצפון התוכנית.כמו כן נקבעו הנחיות ליצירת שלד ציבורי עם שלושה צירים ירוקים משמעותיים:  פארק המסילה הקיים, שיפותח במתחם התחנה הישנה עבור הולכי רגל ורוכבי אופניים; ציר מזרח־מערב, שיחבר בין מפגש פארק המסילה עם דרך בית לחם לבין צומת דרך חברון עם רחוב נעמי הממשיך לטיילת שרובר. במפגש יפותח מרחב ציבורי עם חזיתות מסחריות והציר יפותח כשדרה עירונית ובחלקו המזרחי כשטח ציבורי; וציר צפון־דרום, שבחלקו הצפוני מיועד להולכי רגל, וחלקו הדרומי יהפוך לשדרה עירונית.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x