$
חדשות נדל"ן

המחוזי קבע: אין להטיל מס רכישה על אופציה לרכישה

בית המשפט בת"א, בשבתו כוועדת ערר לפי חוק מיסוי מקרקעין, קיבל בשבוע שעבר ערר שהגישה חברת אקרו נדל"ן נגד רשות המסים וביטל מס של 4.8 מיליון שקל שהוטל עליה

נמרוד בוסו 08:0807.08.19

בית המשפט המחוזי בתל אביב, בשבתו כוועדת ערר לפי חוק מיסוי מקרקעין, קיבל בשבוע שעבר ערר שהגישה חברת אקרו נדל"ן נגד רשות המסים, שחייבה אותה בתשלום מס רכישה של 4.75 מיליון שקל. הרכב הוועדה, בראשות השופט הרי קירש, ביטל את החיוב והטיל על רשות המסים הוצאות משפט בהיקף 50 אלף שקל.

  

צחי ארבוב, מבעלי אקרו נדל"ן. הקמת קבוצת רכישה אינה מחייבת במס רכישה צחי ארבוב, מבעלי אקרו נדל"ן. הקמת קבוצת רכישה אינה מחייבת במס רכישה צילום: עמית שעל

 

רשות המסים הטילה את מס הרכישה על אופציה שאקרו נדל"ן קיבלה על מגרש בדרך סלמה בתל אביב. את המגרש סיחרה אקרו לחברי קבוצת הרכישה שהקימה במקום את פרויקט המגורים "נויה". בית המשפט קיבל את עמדת אקרו נדל"ן, וקבע כי היא לא רכשה קרקע, אלא רק קיבלה אופציה לרכוש קרקע, ודחה את עמדת רשות המסים, שחייבה אותה במס כאילו היתה הרוכשת בעצמה. את חברת אקרו נדל"ן ייצגה עו"ד רונית ברזילי ממשרד מאיר מזרחי ושות'.

 

הרכב הוועדה, שכלל גם את רואי החשבון צבי פרידמן ואליהו מונד, קיבל פה אחד את עמדת אקרו נדל"ן, וקבע כי אין לראות בה כמי שרכשה את הקרקע בעצמה. בית המשפט קבע כי אף אם היתה מחויבות של קבוצת הרכישה כלפי אקרו לממש את האופציה, אין בכך כדי לפגוע בזכאות אקרו לפטור ממס רכישה על פי חוק.

 

בסיכום פסק דינו ביקר השופט קירש את גישת רשות המסים וקבע כי "התנהלות הרשות מכבידה על ביצוע עסקאות רכישת נדל"ן".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x