$
חדשות נדל

יזם נדל"ן חשוד שדיווח רק על מחצית המחיר שקיבל ממכירת דירותיו

היזם דיווח על מכירה של כ-5 דירות בסכומים של כ-700 אלף שקל בעוד מחיר המכירה בפועל היה כפול; רוכשי דירות שנחקרו הודו בחקירה כי הופעל עליהם לחץ להסכים לדיווח כוזב

דותן לוי 12:4629.07.19

בית משפט השלום בירושלים, נעתר לבקשת פקיד שומה חקירות מס הכנסה ירושלים והדרום והורה על שחרורו בתנאים מגבילים של יוסף נבלסי (58) מירושלים, בחשד לדיווח שקרי לגבי מחיר 5 דירות אותן מכר.

 

על פי המתואר בבקשת המעצר, בשנת 2013 רכש נבלסי קרקע ועליה מבנה עם 6 דירות. בשנת 2014 מכר החשוד 5 מתוך 6 הדירות בסכום של כ-1.44 מיליון שקל עבור כל אחת מהדירות, אך דיווח על המכירה למיסוי מקרקעין בחסר - כאילו מכר כל דירה בכ-700 אלף שקל, וכל זאת במטרה לשלם מס מופחת עבור מכירת הדירות הללו. על פי המידע הקיים בידי היחידה החוקרת, אחד מרוכשי הדירות, סירב לדווח על קניית הדירה בסכום מופחת ממה ששילם בפועל, למרות הלחצים שהופעלו עליו מצד המוכר.

 

 

  צילום: שאטרסטוק

 

עוד נכתב בבקשת המעצר, כי ב-22בליולי השנה הוצאו צווי חיפוש נגד הנאשם ונגד רוכשי הדירות בפרויקט, ולמחרת אף נתפסו מסמכים ונבלסי יחד עם רוכשי הדירות, הובאו לחקירה במשרדי חקירות מס הכנסה בירושלים, מהן עלה, כאמור, כי הדיווח אודות סכום מכירת הדירות היה כוזב ושקרי.

 

סגנית נשיא בית משפט השלום בירושלים, השופטת דורית פיינשטיין, נעתרה לבקשת היחידה החוקרת וקבעה לנבלסי, בין השאר, התחייבות עצמית בסכום של 300 אלף שקל וכן הפקדת מזומן בסכום של 20 אלף שקל וצו עיכוב יציאה מן הארץ למשך 180 יום.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x