$
חדשות נדל"ן

אושרה תוכנית המתאר של גבעת שמואל: 5,600 יח"ד וכמיליון מ"ר לתעסוקה ומסחר

העירייה מקדמת את התוכנית, שצפויה לספק מענה לתכנון העיר ל-20 השנים הבאות ולהגדיל את הישוב עד ליעד של 55 אלף תושבים, יותר מפי 2 ממספר התושבים כיום

דותן לוי 11:5322.07.19

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מרכז אישרה למתן תוקף את תוכנית המתאר לעיר גבעת שמואל. מדובר בתוכנית המתווה עקרונות ומדיניות ארוכת טווח לתכנון ופיתוח העיר בשנים הבאות. התוכנית כוללת תוספת של כ-5,600 יחידות דיור שייתנו מענה ליעד אוכלוסייה של כ-55 אלף תושבים, כך שבסה"כ יהיו בעיר כ-16,000 יחידות דיור. כיום מונה אוכלוסיית העיר כ-26 אלף תושבים. כמו כן, התוכנית כוללת מערך שטחים עירוניים פתוחים בהיקף של כ-485 דונם ושטחי תעסוקה ומסחר בהיקף של 937 אלף מ"ר.

 

 

העיר גבעת שמואל גובלת בבני ברק וברמת גן ממערב, בקרית אונו מדרום ובפתח תקווה ממזרח ומצפון. יתרונה הבולט של העיר היא הנגישות לדרכים ארציות - מדרום (471), ממערב (4), וממזרח (דרך רבין).

הדמיה. התחדשות עירונית גבעת שמואל הדמיה. התחדשות עירונית גבעת שמואל קרדיט: פרחי - צפריר אדריכלים בע"מ

 

עפ''י התוכנית העדכנית, מרכזי התעסוקה הקיימים כיום לאורך כביש 4 יורחבו, ובמזרח העיר בסמוך לדרך רבין יוקצו שטחי תעסוקה נוספים. כמו כן, התוכנית יוצרת מרכז עירוני חדש, סביב רחוב הנשיא, הכולל עירוב שימושים-מגורים, תעסוקה ומסחר, וציר מיוחד עם מוקדי תעסוקה ומסחר שמחבר בין אוניברסיטת בר אילן לאזור התעסוקה רמת סיב שבפתח תקווה.

 

בהיבט התחבורתי, התוכנית מציעה הקמת חיבורים חדשים לדרך רבין ממזרח ולכביש 4. בנוסף, התוכנית מתבססת על שני קווי רכבת קלה (קו אדום שנמצא בביצוע והקו סגול - בתכנון מפורט) אשר עוברים בסמיכות ובתוך העיר, יחד עם קווי האוטובוס הרבים הקיימים והמתוכננים בתוך העיר ובמעטפת שלה.

 

מתכנן מחוז מרכז גיא קפלן, אמר לאחר אישור התוכנית: "התוכנית שמה דגש על חיזוק המרחב הציבור בעיר, תוך שמירה על האופי המיוחד של העיר. זאת, באמצעות הקמת רשת של שבילי הולכי רגל ואופניים, מדרכות רחבות ומוצלות לתנועה נוחה ורצופה ותוספת משמעותית של שטחים פתוחים. מדובר בתכנית עדכנית הנסמכת על תחבורה ציבורית ונותנת מענה הולם לצרכי העיר ורווחת תושביה לעשורים הבאים".

 

יו"ר הוועדה המחוזית, שירה ברנד הוסיפה, כי "התוכנית מנצלת היטב את מיקומה הייחודי של העיר במרכז הארץ, בסמיכות לכבישים ארציים ובה יעבור קו רכבת קלה. התוכנית מבטיחה כי גבעת שמואל תשמש כעוגן כלכלי חשוב במרחב, אשר יאפשר השקעה בפיתוח איכותי והתחדשות עירונית משמעותית".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x