$
חדשות נדל

פרסום ראשון

איציק תשובה, פרשובסקי וטריגו ירכשו 7 דונם בהרצליה פיתוח על פי שווי של 380 מיליון שקל

קבוצת החברות הועדפה על פני ארבעה מתמודדים נוספים בהליך התמחרות, בסופו נקבע כי תרכוש את השטח הסמוך לזה בו מקימה היום מיקרוסופט את הקמפוס שלה; בפועל תשלם הקבוצה עבור 55% משווי הקרקע - כ-210 מיליון שקל - לאחר שחברה ל-45% ממחזיקי הקרקע הנוכחיים

אמיתי גזית 12:5917.07.19

קבוצה של חברות, ובהן איציק תשובה, פרשובסקי, וטריגו נדל"ן, זכתה בהליך התמחרות שנערך הבוקר (ד') ובעקבותיו תרכוש 7.3 דונם בהרצליה פיתוח, סמוך לשטח שבו מקימה היום מיקרוסופט את הקמפוס שלה.

  

 

הרצליה פיתוח הרצליה פיתוח צילום: תומי הרפז

 

הקבוצה תרכוש את הזכויות בקרקע על פי שווי של 380.5 מיליון שקל. בפועל תשלם הקבוצה עבור 55% משווי הקרקע, כלומר כ-210 מיליון שקל, לאחר שחברה ל-45% ממחזיקי הקרקע המיוצגים על ידי משרד הרתבי, בורנשטיין בסון ועו"ד יוסי מוסרי.

 

בהליך השתתפו חמישה מתמודדים: ריבוע כחול, רוגובין, עזריאלי, שותפות של אקרו נדלן, ישראל קנדה, תדהר ושבירו, והקבוצה החמישית של איציק תשובה, פרשובסקי, נתיבי דור וטריגו נדל"ן. בהתמחרות היום נדרשו נציגי החברות להגיע למשרדי כונס הנכסים עו"ד רן ברא"ז, שם היא נערכה בחדרים נפרדים ובקומות נפרדות כדי למנוע אפשרות של תיאום.

 

כיום שייך השטח לשותפות של ישראל קנדה, אקרו נדל"ן (שכאמור, התמודדה גם היא בהתמחרות) ולתדהר, המחזיקות ב-30% מהבעלות, ולקבוצה קבוצה גדולה של משקיעים, המחזיקה במרבית הבעלות ומיוצגת ברובה על ידי עורכי הדין יוסי מוסרי ודוד בסון.

 

בנובמבר 2017 ביקשו את אקרו נדל"ן ותדהר לפרק את השותפות במקרקעין, ובאפריל השנה שופטת בית משפט השלום בתל אביב כרמלה האפט מינתה לכונס נכסים את עו"ד רן ברא"ז.

 

על המגרש ניתן לבנות בניין משרדים ששטחו 30 אלף מ"ר, כמו גם 3,500 מ"ר למסחר. כנהוג במכירות המתבצעות באמצעות כונס, העסקה תובא לאישור בית המשפט.

 

כונס המתחם, עו"ד רן ברא"ז ממשרד לוי טילר נרדיה הר צבי ברא"ז ושות', מסר: "ההתמחרות התנהלה באופן מופתי וכל הקבוצות שלקחו חלק בהליך ראויות לשבח. אנו נביא בהקדם את אישור העסקה, אשר לדעתנו מעניקה לבעלי הזכויות ערך ממשי רב, לפתחו של בית המשפט".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x