$
חדשות נדל"ן

עיריית תל אביב מתכננת: חניון על חלק מפארק הירקון

תוכנית של עיריית תל־אביב ביער ראש ציפור בפארק הירקון מדאיגה את השכנים מרמת־גן – הן בגלל התגברות התנועה והן בשל כוונה להרוס חלק מהפארק לטובת חניון בן כ־300 מקומות, שישרת את תושבי תל־אביב

בילי פרנקל 10:1530.06.19

תוכנית של עיריית תל־אביב ביער ראש ציפור בפארק הירקון מדאיגה את השכנים מרמת־גן – הן בגלל התגברות התנועה והן בשל כוונה להרוס חלק מהפארק לטובת חניון בן כ־300 מקומות, שישרת את תושבי תל־אביב.

 

מדובר בתוכנית ראש ציפור וחוות תלמי אביב, שהועברה לוועדה המחוזית לקראת הפקדה להתנגדויות. היא קובעת זכויות בנייה נרחבות לפיתוח החווה החקלאית שבשטח עיריית תל־אביב כדי להגביר תיירות במקום, כולל אירועים ופעילויות. כיום כוללת החווה מבנים קלים ישנים בני קומה אחת, המשמשים תלמידים בלימודי חקלאות. לפי התוכנית יפותחו כ־2,500 מ"ר, מהם 2,200 בשטח החווה כיום, והשאר למרגלות אתר העתיקות גבעת נפוליאון (תל גריסה), המשמשים כחניון לבאי החווה והפארק.

 

את החניון הזה, שנמצא בין העצים ואינו סלול, מתכוונים להעביר למיקום סמוך, על חשבון הפארק עצמו. הגישה לחניון החדש מתוכננת משטח עיריית רמת־גן, מהרחובות איתמר והנהר. זו אמורה להיות שותפה לדיונים, כי התנועה לשטח החווה תעבור בשטחה.

 

החווה החקלאית החווה החקלאית צילום: עמית שעל

 

תושבי רמת־גן בשכונות הגובלות חוששים שהעיריות כבר הגיעו להבנות בנושא. "אנחנו מחכים מינואר לפגישה בעירייה וכל הזמן דוחים אותנו", אומר אבשלום ארזי (46), שמאי תושב השכונה. לדבריו, השטח בו מתוכנן החניון היה מגרש המשחקים שלו כילד. "זה מציק לי בגלל הילדים שלי וכי הרבה משפחות באות לכאן. בחורף יש פה צמחייה מדהימה ובאים אוהבי טבע".

 

ארזי חושש גם מהתגברות כמות כלי הרכב בשכונה. "יש פה צפיפות ומחסור בחניות, כי בשנים האחרונות השכונה שילשה את כמות הדירות בפרויקטים של תמ"א 38", אמר. "היא צפופה ועם סמטאות צרות ולא מתאים שכל התנועה תעבור דרכה".

 

מעיריית תל־אביב נמסר: "אנו פועלים לביטול החנייה שבלב הפארק וריכוזה בשוליים כדי לשמר את ערכי הטבע. התוכנית כוללת הסרת גדרות וצמצום החווה החקלאית לחצי כדי לשפר את תפקוד המקום כאתר טבע עירוני. דיברנו עם תושבי שכונת החרוזים ברמת־גן, ונמשיך בדו־שיח מולם". עיריית רמת־גן מסרה: "לשתי העיריות יחסים מצוינים, בין הדרגים המקצועיים יש הידברות, וביולי ייפגשו ראשיהן לדון בסוגיות באזורים שבגבול הערים, כולל ראש ציפור. בראש מעיינינו טובתם ורווחתם של תושבי רמת־גן בלבד".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x