$
חדשות נדל

מנהלי הגוש הגדול לראש עיריית אילת: "פינוי שדה דב הוא עובדה מוגמרת"

במקביל, ראש עיריית ת"א שיגר מכתב לראש הממשלה בו הוא קובע כי המשך הפעלתו של שדה דב עוד מספר שנים לא תפריע לביצוע עבודות הקו הירוק של הרכבת הקלה

דני שדה 12:3517.06.19

ראש עיריית תל אביב רון חולדאי, שלח הבוקר (ב') מכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו, בו הוא קובע כי המשך הפעלתו של שדה דב עוד מספר שנים לא תפריע לביצוע עבודות הקו הירוק של הרכבת הקלה.

 

 

 

במכתב, שמכותבים לו גם שר התחבורה, שר האוצר, היועץ המשפטי לממשלה, ראש עירית אילת ושורה ארוכה של גורמים שקשורים לסגירתו של שדה דב, כותב חולדאי: "אני רוצה לקבוע בוודאות שכל החלופות אינן גורמות לאף קושי בביצוע העבודות בקו הירוק. בכל אחת מהחלופות הוכנה תוכנית אלטרנטיבית, מאושרת, סטטוטורית, להעברת הקו הירוק, בין אם ברחוב אבן גבירול או רחוב לוי אשכול ולכן אין שום מניעה שהשדה יישאר פתוח עוד מספר שנים".

 

מסיבת עיתונאים נגד סגירת שדה דב. מימין: רון חולדאי ומאיר יצחק הלוי מסיבת עיתונאים נגד סגירת שדה דב. מימין: רון חולדאי ומאיר יצחק הלוי צילום: מוטי קמחי

 

 

במקביל, מנהלי הגוש הגדול, שלחו הבוקר מכתב גלוי לראש עירית אילת, מאיר יצחק הלוי, בו הם מודיעים לו כי סגירתו של שדה דב ב-1 ביולי הוא עובדה מוגמרת.

 

"אנו מונינו ע"י בית המשפט לדאוג ולהגן על זכויותיהם של אלפי אזרחים אשר על רכושם פועל מזה עשרות שנים שדה תעופה זמני ובלתי מוסדר. אזרחים, עמך מכל שדרות הציבור, ולא טייקונים כפי שאתה אוהב להציג", כתבו מנהלי הגוש לראש עיריית אילת.

 

עוד הם כתבו כי "זה תפקידנו זה כעשר שנים וזו מחויבותנו. ככאלה, וכאזרחים הכואבים את שהינם רואים ושומעים, נבקש לומר באופן חד ובבירור – פינוי שדה דב הינו עובדה מוגמרת. הוא מעוגן בפסקי דין, בהסכמים ובחוק. ניסיון למצוא תירוץ ביטחוני להמשך פעולתו קרס גם הוא, כשהתברר אתמול כי מערכת הביטחון לא רק שאינה רואה בהמשך פעולתו צורך, אלא הינה רואה בכך פגיעה בביטחון המדינה".

 

בהמשך מכתבם הם כותבים למאיר יצחק הלוי כי המאבק תם וכי האחריות והמנהיגות מחייבים שידאג לתושבי העיר ולא ינהל מאבק עקר תוך הטלת רפש לכל עבר ועשיית דמוניזציה לסגירתו של שדה דב.

 

"בחרת את הבחירות שלך. אתה הוא שלחצת, קידמת וברכת על הוצאת השדה מאילת, הגם שהמשמעות עבור אילת היתה כתובה על הקיר. תושבי עירך יודעים זאת היטב. אתה הוא שבחרת להציג את מצוקת חולי אילת הנוסעים לטיפולים באזור המרכז במקום להילחם עד חורמה על זכותם של תושביך לרפואה טובה בעירם. זו המלחמה הנכונה ולא תנאי ההגעה של חולים אלה למרכז (שידוע לך היטב שלא תפגע לרעה)", כתבו המנהלים.

 

מנהלי הגוש מוסיפים וקוראים לראש עירית אילת לדאוג להימצאות קבועה ורציפה של רופאים בכירים בבית החולים יוספטל למכשור רפואי ראוי בו ולהפיכת יוספטל לבית חולים מרכזי לאזור כולו. במקביל הם קוראים לו לדאוג לשאטלים רצופים לשדה התעופה רמון בשלב ראשון ואף לרכבת בהמשך.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x